b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Teatralny Rozruch - "Po drugiej stronie rzeki"

Termin:
2019-02-16, godzina: 9:00 - 10:30
Firma / instytucja:Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:5 zł. Płaci tylko dziecko Zapisy do 8 lutego
Wiek:Od 7 l. do 11 l.
Dokładny adres:Toruń 87-100 ul. Szpitalna 8
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Tak
Opis:

"Po drugiej stronie rzeki"

Teatralny Rozruch

 Wyobraźcie sobie dwa plemiona. Pomiędzy nimi rwąca rzeka. Kim są dla siebie mieszkańcy plemion – wrogami? Może nawet się nie znają? Są siebie ciekawi – ciekawi tego, co jest po drugiej stronie rzeki? Pewnego dnia mieszkańcy dwóch brzegów wpadają na pomysł – budują most nad rzeką. Czy im się uda? Jeśli tak, co z tego wyniknie? Wojna czy sąsiedzka współpraca? Przyjdź i stań się mieszkańcem jednego brzegu! Aaauuu!

"Teatralny rozruch" to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność dzieci zabawa. To także czas spędzony aktywnie na eksperymentowaniu z wyobraźnią i działaniach twórczych. To spotkania w przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność. Dzieci uczą się w sposób dla nich najdoskonalszy, najatrakcyjniejszy i najbardziej efektywny, czyli poprzez zabawę. To również nabywanie nowych umiejętności nie tylko artystycznych, ale także umiejętności współpracy i otwartości na innych.

Jak zwykle w programie mnóstwo atrakcji. Gry i zabawy ruchowe, parateatralne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, praca w grupie, zadania na uważność, improwizacja, działania z przedmiotem. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem technik teatru wyobraźni oraz inspirujących dźwięków. 

Zajęcia prowadzi Agnieszka Zakrzewska – pedagog teatru, animatorka kultury, instruktorka teatralna, która będzie przewodnikiem dzieci do świata teatru.

 

 

 

Uwagi:Zgłoszenia:
agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel 56 652 27 55
Twój kalendarz
Teatralny Rozruch - "Po drugiej stronie rzeki"

Warto zobaczyć:

Wakacje z Domem Muz - Mali projektanci na Podgórzu
2019-07-15 do 2019-07-19