b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

„Piernikajki, czyli toruńskie piernikowe bajki”

Termin:
2018-11-05, godzina: 18:00
Firma / instytucja:Filia nr 4 z oddziałem dla dzieci/ Książnica Kopernikańska
Miasto:Toruń
Kategoria:Spotkania
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Toruń, Poznańska 52
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

W poniedziałek, 5 listopada, zapraszamy na drugie spotkanie prezentujące książkę z „nowymi legendami” o Toruniu. Tym razem w roli głównej – lewobrzeżna część miasta. „Nowe toruńskie legendy” przedstawi ich autorka Katarzyna Kluczwajd, torunianka, historyczka sztuki i pasjonatka gier słownych.

„Piernikajki, czyli toruńskie piernikowe bajki” to 36 pełnych humoru krótkich opowiastek, ukazujących historię i legendy Torunia od bajkowo niecodziennej, a zarazem zaskakująco współczesnej, strony. Autorka przekracza w nich granice faktograficznej i zabytkoznawczej opowieści o mieście - jej „bajki” są gęste od historii i faktografii, a zarazem pełne fantazji i zabaw słowem, zachęcają do poszukiwań: co jest prawdą historyczną, a co tylko zmyśleniem, inspirują do czytania między wierszami.  Na piernikajkowe spotkanie zapraszamy do bibliotece na Podgórzu (ul. Poznańska 52). Początek o godz. 18. Wstęp jest bezpłatny.
Organizatorem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej - Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 

 

Twój kalendarz
„Piernikajki, czyli toruńskie piernikowe bajki”

Warto zobaczyć:

11. Bella Skyway Festival
2019-08-20 do 2019-08-25