Piotruś Pan

2016-07-11, godzina: 17:00
Firma / instytucja:Fundacja "Nowe Pokolenie"
Miasto:Bydgoszcz
Kategoria:Spektakl
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Bydgoszcz, ul. Siedleckiego 12

VII Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca”, pod taką nazwą realizowany był projekt przygotowany i przeprowadzony przez Fundację Nowe Pokolenie z Bydgoszczy.

Czym jest ten projekt? To działania skierowane dla szczególnie utalentowanych dzieci i młodzieży, podopiecznych szkół i placówek opiekuńczo - wychowawczych z całej Polski. Spotkali się i wspólnie pracowali w ramach warsztatów, które realizowane były w Bydgoszczy i Biskupinie. W ten sposób, nie tylko atrakcyjnie spędzili początek wakacji ale również ciężko pracowali rozwijając swoje niewątpliwe talenty. Efektem tej pracy jest interdyscyplinarny spektakl zatytułowany "Piotruś Pan". Premiera tego widowiska będzie miała miejsce 11 lipca o godz. 17:00 w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Marcinkowskiego 12-14.

Projekt jest wyjątkowy pod wieloma względami. Przede wszystkim skupił utalentowane dzieci i młodzież, dla których udział w tego typu przedsięwzięciach jest czymś wyjątkowym. Miały one nie tylko okazje na realizację artystycznych działań, pracy pod okiem wybitnych specjalistów z licznych instytucji kulturalnych, ale także spotkania się z rówieśnikami z innych ośrodków, wspólnej pracy i integracji. Wspólnie stworzyli wyjątkowo atrakcyjne widowisko, w którym połączono muzykę teatr, taniec i malarstwo i rzeźbę.

Koniecznie musicie spotkać się z młodymi artystami 11 lipca o 17:00 w MCK w Bydgoszczy.

Zaprasza Fundacja Nowe Pokolenie

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna oraz ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Miasta Bydgoszczy.

Honorowy patronat Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Uwagi:Wszelkie informacje:
Fundacja Nowe Pokolenie w hołdzie Janowi Pawłowi II