Etnowyprawka Malucha: kwiatki, płatki i wianki!

2016-06-09, godzina: 10:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne "Etnowyprawka"
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bilet: 20 zł/1,5 godz. (dziecko + 1 opiekun)
Wiek:Od 2 l. do 3 l.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu

W czerwcu na Etnowyprawce Malucha będzie bajecznie kolorowo, pachnąco i atrakcyjnie. Jak podkreślają sami organizatorzy, ten miesiąc roku jest nieodłącznie związany z Nocą Świętojańską, zwaną dawniej Nocą Kupały. Czerwiec to wyjątkowo atrakcyjny dla wszystkich czas przejścia wiosny w lato i najdłuższych dni w roku. Wszystko dookoła kwitnie, a kwiaty prześcigają się różnorodnymi formami i kolorami. Kiedy odwiedzamy w czerwcu ogrody, pola i łąki oszałamiają nas rozmaite zapachy. Tym wszystkim podzielimy się z dziećmi na kolejnych warsztatach z cyklu Etnowyprawka Malucha. Poszukamy z nimi niegdyś ulubionych przez mieszkańców wsi roślin. Dowiemy się co gospodynie siały i sadziły w swoich ogródkach, co zbierały razem z dziećmi na polach i łąkach. Będziemy sypać kwietne płatki, zapleciemy wianki, spróbujemy też nawlec kwiatki na źdźbła traw. Jak zwykle nie zabraknie atrakcyjnych, ludowych przyśpiewek i zabaw, które towarzyszyły dzieciom i dorosłym o tej porze roku. A wszystko to w atrakcyjnym otoczeniu zagród Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

Całość poprowadzi tradycyjnie dr Olga Kwiatkowska.

Serwis Miasto z Dzieckiem jest Patronem Medialnym „Etnowyprawki Malucha”.

Uwagi:Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, warto zabrać odzież dla dziecka i dorosłego na przebranie. Pawilon wystawowy. Obowiązują wcześniejsze zapisy od 30 maja do 7 czerwca, e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl
Etnowyprawka Malucha: kwiatki, płatki i wianki!