Majowy Weekend Rodzinny

sobota, niedziela
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Kategoria:Impreza
Koszt uczestnictwa:Warto sprawdzić ceny biletów rodzinnych.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu

Tym razem rodzinnie zapowiada się weekend w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. Jak zwykle bogata oferta, tego wyjątkowego miejsca, powiększy się o atrakcje dla dzieci. W przepięknym otoczeniu wiejskich chat, zagród i młynów Czerwony Kapturek, będzie czytał dla dzieci i nie tylko bajki. Posłuchacie ich o godz. 11:00, 12:00 oraz 13:00.

I to nie koniec atrakcji dla dzieci!  W zagrodzie z Borów Tucholskich będziecie mogli poznać zabawki Waszych dziadków i pradziadków (nie liczcie na Angry Birds, Barbie, czy klocki). Często będziecie się zastanawiać: jak tym się bawiono? Wówczas trzeba koniecznie się spytać, a może organizatorzy pozwolą się Wam nimi pobawić?

Ponadto warto zwiedzić zarówno wystawy stałe (Tajemnice codzienności. Kultura ludowa i jej pogranicza od Kujaw do Bałtyku (1850-1950)Salonik Prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej oraz ekspozycji budownictwa ludowego Pomorza i Kujaw w Parku Etnograficznym) i wystawę czasową, która na nas zrobiła wyjątkowe wrażenie Mądrości i gadki z kuchennej makatki.

A poza tym przejść się po Parku Etnograficznym z dziećmi, wiosną (mamy nadzieję, że dopisze pogoda) to dopiero jest atrakcja. Środek miasta a tu cisza spokój - prawdziwe sielskie obrazki.

Majowy Weekend Rodzinny

Warto zobaczyć: