Warsztaty "Młody odkrywca" - Temperaturowy wyścig do zera bezwzględnego!

2016-06-04, godzina: 9:15 - 10:45 (dzieci 6 - 9 lat) ; 11:00 - 12:30 (dzieci 3 - 5 lat)
Firma / instytucja:Fundacja Aleksandra Jałońskiego
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Cena za zajęcia to 35 zł (30 zł dla posiadaczy karty programu Absolwent UMK)
Wiek:Od 3 l. do 9 l.
Dokładny adres:Toruń Instytut Fizyki UMK, ul. Grudziądzka 5/7, Toruń
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu

Uwaga Fundacja Aleksandra Jałońskiego ufundowała wejściówkę na te, wyjątkowo atrakcyjne, warsztaty dla Użytkowników serwisu Miasto z Dzieckiem. Aby ją otrzymać należy wysłać e-mail na adres serwisu z dopiskiem "Młody Odkrywca".

Na warsztatach "Młody Odkrywca" Fundacji Aleksandra Jabłońskiego w Toruniu tym razem będzie wyjątkowo ekstremalnie. Poznamy najzimniejsze i najgorętsze miejsca nie tylko na Ziemi ale i w kosmosie. To będzie fascynująca podróż dla dzieci, pełna atrakcyjnych eksperymentów. Udział w tych zajęciach  to doskonały prezent z  okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

A co czeka dzieci w trakcie warsztatów "Temperaturowy wyścig do zera bezwzględnego"?. Opowiemy sobie o tym, czym jest ciepło i temperatura. Podczas naszego wyścigu poznamy najzimniejsze i najgorętsze rzeczy na Ziemi i w Kosmosie, dowiemy się jaka temperatura panuje w piecu hutniczym, lodówce czy zamrażalce.

Dzięki doświadczeniom dowiemy się jak temperatura wpływa na szybkość dyfuzji oraz budowę wewnętrzną substancji. Druga część zajęć będzie poświęcona doświadczeniom z suchym lodem.

Fundacja Aleksandra Jabłońskiego w Toruniu jest organizatorem wielu atrakcyjnych warsztatów i zajęć dla dzieci, prowadzonych przez naukowców Instytutu Fizyki UMK. Rozwija zainteresowania dzieci fizyką, chemią, astronomią i innymi naukami ścisłymi.

Grupa zajęciowa liczy 15 dzieci. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr tel. 575-180-509. Zapraszamy dzieci nie tylko z Torunia!

Uwagi:Tym razem dwie grupy:
Dzieci: 6-9 lat - 9:15-10:45
Dzieci: 3-5 lat - 11:00-12:30

Proszę wyposażyć dziecko w wodę do picia. Na zajęcia nie wnosimy jedzenia. W okresie jesienno-zimowym wymagane jest obuwie na zmianę.

Zapisy tylko do 2 czerwca pod numerem telefonu 575-180-509 lub kontakt@faj.org.pl
Warsztaty "Młody odkrywca" - Temperaturowy wyścig do zera bezwzględnego!