II edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Z moich stron - codzienność"

2016-06-17, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Dom Harcerza"
Kategoria:Wernisaż
Koszt uczestnictwa:wstęp wolny
Dokładny adres:Toruń, Rynek Staromiejski 7

17 czerwca w Ognisku Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza w Toruniu odbędzie się wyjątkowo atrakcyjne wydarzenie. Wernisaż pokonkursowej wystawy "Wilno w Toruniu" . Wydarzenie związane jest z II edycją  Międzynarodowego Konkursu Plastycznego  pod nazwą "Z moich stron - codzienność". Adresatami konkursu były dzieci i młodzieży szkolna Torunia i Wileńszczyzny.

Sam konkurs niewątpliwie przyczynia się do rozwoju polsko - litewskiej współpracy kulturalnej, pozwala młodym artystom obu regionów poznać swoje dokonania i podglądać swój warsztat pracy. Trzeba tu nadmienić, że dzięki takim działaniom jakie prowadzi OPP Dom Harcerza podtrzymywane i rozwijane są związki Torunia i Wileńszczyzny.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Torunia pan Michał Zaleski oraz Konsul Honorowy Litwy w Toruniu pan Jerzy Bańkowski.

Organizatorzy planują również wystawę prac konkursowych w Międzynarodowej Galerii Dzieci i Młodzieży w Mickunach, co niewątpliwie będzie atrakcją promującą nasze miasto.

Serwis Miasto z Dzieckiem objął patronatem medialnym wystawę pokonkursową "Wilno w Toruniu" związaną z II edycją  Międzynarodowego Konkursu Plastycznego  pod nazwą "Z moich stron - codzienność".

II edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Z moich stron - codzienność"