b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Europejska Noc Muzeów

Termin:
2016-05-14, godzina: 18:00 - 22:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Miasto:Toruń
Kategoria:Impreza
Koszt uczestnictwa:Wstęp wolny
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Europejska Noc Muzeów w Muzeum Etnograficznym w Toruniu zapowiada się jak zwykle bardzo atrakcyjnie. W sobotę 14 maja od 18:00 do 22:00 pod hasłem „Słodka gadka – szmatka” organizatorzy przygotowali zwiedzanie oraz różne warsztaty, zajęcia i inne działania wokół dwóch wystaw „Mądrości i gadki z kuchennej makatki” oraz „Burak z cukrem”. Polecamy szczególnie tę drugą wystawę ponieważ będzie ona dostępna tylko do 14 maja do godz. 23:00.

Czeka na Was wernisaż wystawy „Mądrości i gadki z kuchennej makatki” w trakcie której, poznamy postaci ze świata ludowej wyobraźni i pod okiem twórczyń ludowych do haftowania wspólnego dzieła olbrzymiego tamborku.

Uwaga! Możecie zabrać ze sobą płócienne materiały(torby, elementy garderoby) lub bawełniane T-shirty – będzie okazja do naniesienia nadruków. Można też zabrać ze sobą aparaty fotograficzne.

Nie będą też nudzić się dzieci. Przygotowano dla nich cały szereg atrakcji. Ludowe bajki, makatkowe kolorowanki oraz haftowanie piaskiem i kredą wzorów z płóciennych obrazów. 

Twój kalendarz
Europejska Noc Muzeów