XIII „Przedszkolne Święto Piernika”

2016-05-17, godzina: 10:00 - 12:00
Firma / instytucja:Przedszkole Miejskie nr 1 im. Wandy Szuman
Kategoria:Impreza
Dokładny adres:Toruń, Przedzamcze 11/15
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

Już po raz 13 Przedszkole Miejskie nr 1 im. Wandy Szuman w Toruniu organizuje to wyjątkowe wydarzenie.

„Przedszkolne Święto Piernika” jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć adresowanych do przedszkolaków w naszym mieście. Już sam fakt, że organizowane jest nieprzerwanie od 2004 r. świadczy, że wpisał się do kalendarza imprez plenerowych Torunia. Organizatorzy dbają o to aby zachować otwarty charakter wydarzenia. Zaproszone są dzieci wraz z opiekunami z innych przedszkoli, podopieczni Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Młody Las”, mieszkańcy toruńskiej starówki oraz zaproszeni goście. W trakcie tego wydarzenia spotkają się różne środowiska, różne pokolenia ale cel jest wspólny dobra zabawa. Przy okazji będziemy razem propagować historię naszego miasta, jego regionalne tradycje w tym szczególnie program „Mały Torunianin to ja"!

Szczególną atrakcją będzie przygotowane przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 im. W. Szuman w Toruniu przedstawienie zatytułowane  „O kocie, który obronił Toruń przed najazdem Szwedów" Ponadto czekają na nas wspólne gry, konkursy, zabawy, związane tematycznie z historią i tradycjami Grodu Kopernika.

Zabawa odbędzie się  17 maja 2016r. w godzinach od 10.00 do 12.00 w Młodzieżowym Domu Kultury ul. Przedzamacze 11/15.

Wydarzenie objął Patronatem Prezydent Miasta Torunia.

Patronat medialny Miasto z Dzieckiem

Uwagi:Uwaga ze względu na prognozę pogody i przewidzianą niską temperaturę i opady „Przedszkolne Święto Piernika” przeniesione zostało z "piernikowego Miasteczka" do MDK Toruń ul. Przedzamcze 11/15.
XIII „Przedszkolne Święto Piernika”