b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Noc Muzeów - CSW

Termin:
2016-05-14, godzina: 16:00 - 1:00
Firma / instytucja:Centrum Sztuki Współczesnej
Miasto:Toruń
Kategoria:Inne
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 13
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Na Europejską Noc Muzeów w Centrum Sztuki Współczesnej trudno jest zapraszać. Wystarczy zajrzeć do programu i już wiadomo gdzie powinniście spędzić sobotę 14 maja od godz. 16 00. O ilości atrakcji, które zostały przygotowane dla dzieci i dorosłych niech świadczy fakt, że CSW będzie otwarte do godz. 1:00 15 maja. Ze względu na profil naszego serwisu skupimy się tylko na wydarzeniach dla dzieci i rodziców. 

Jak zwykle rodziny z dziećmi mogą liczyć na różnego rodzaju atrakcje. 

O godz. 16:00 rusza nowy projekt CSW adresowany do dzieci i rodziców - MAGAZYN SZTUKI. To cykl edukacyjny, polegający na tym, że z archiwów Centrum zostaną wydobyte i konkretnie na te warsztaty eksponowane dzieła sztuki w przestrzeni Labsenu. To wyjątkowa okazja, żeby je zobaczyć i wokół tego dzieła podziałać artystycznie w ramach zajęć warsztatowych. W trakcie zbliżającej się Nocy Muzeów będziecie mieli okazję podziałać wokół instalacji Jarosława Kozłowskiego „Rozmównica” oraz innych prac tego artysty. Organizatorzy zapewniają, że nikt nie będzie się przy tym nudził. Czeka Was mierzenie, ważenie, odciskanie, rysowanie i wiele innych atrakcji. Zajęcia dla dzieci z rodzicami lub opiekunami!

Od godz.18:00 do 22:00 w Czytelni CSW wydanie specjalne jednej z największych atrakcji dla dzieci czyli - "BAJKI Z RZUTNIKA". Tym razem  "LATAJĄCE MASZYNY". Wyświetlane będą przeróżne bajki o wszystkim co lata, a jeśli nie lata to latać by chciało. A i dzieci w trakcie warsztatów będą konstruować latające maszyny. Może uda się Wam oderwać od ziemi, jeśli nie naprawdę to choć w wyobraźni. Zajęcia dla dzieci od lat 4 oczywiście z rodzicami.

Poza tym mnóstwo atrakcji głównie dla dorosłych - zwiedzanie wystaw wraz z artystami i kuratorami, muzyka "na żywo", pokazy mody, filmy, książki i wszystko czym dysponuje Centrum Sztuki Współczesnej.

Zapowiada się wiec wyjątkowo atrakcyjne popołudnie, wieczór i noc w CSW Toruń.

 

Twój kalendarz
Noc Muzeów - CSW