"Mamo tato pobaw się ze mną" w świetlicy "Dzieciom Starówki"

2016-05-20, godzina: 15.00 do 17.00
Firma / instytucja:Fundacja Pomocy Samotnym Matkom
Kategoria:Piknik rodzinny
Koszt uczestnictwa:udział bezpłatny
Wiek:Od 5 l. do 12 l.
Dokładny adres:Toruń 87-100 ul. Jęczmienna 10
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu

Fundacja Pomocy Samotnym Matkom oraz serwis Miasto z Dzieckiem zaprasza dzieci i rodziców na piknik rodzinny w ramach obchodów Toruńskich Dni Rodziny.

20 maja od 15:00 do 17:00  każdy z Was może przyjść i przekonać się w jaki sposób Fundacja działa i pomaga dzieciom. Ta wyjątkowa organizacja działająca od 1991r. prowadzi świetlice środowiskową "Dzieciom Starówki" w ramach której, zapewnia dzieciom opiekę wychowawczą oraz pomoc w nauce. Wspomagają wielokierunkowo dzieci umożliwiając im rozwijanie ich zainteresowań i uzdolnień. Każde dziecko Starówki może skorzystać z opieki świetlicy po zakończeniu zajęć szkolnych. Biorą udział nie tylko w zajęciach, ale także atrakcyjnych grach i zabawach oraz organizowanych regularnie imprezach okolicznościowych i półkoloniach. Obecnie pod opieką świetlicy jest 50 dzieci.

Fundacja Pomocy Samotnym Matkom  realizuje program wspierany finansowo przez Gminę Miasta Toruń pn. „Moje dzieciństwo”. Celem programu jest  aktywizacja i integracja rodzin zamieszkujących obszar Starego Miasta.

W to piątkowe popołudnie możecie liczyć na atrakcyjną, wspólną zabawę z dziećmi zajęcia ruchowe, plastyczne, konkursy rodzinne i oczywiście nasza polską specjalność - grill.

Miasto z Dzieckiem objęło patronatem to wyjątkowe wydarzenie i zaprasza wszystkich do udziału w nim!

Uwagi:Zajęcia odbedą się w lokalu świetlicy i na podwórku świetlicowym.
"Mamo tato pobaw się ze mną"  w świetlicy "Dzieciom Starówki"