b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

FILOZOFOWANIE Z DZIEĆMI - „DEMOKRACJA”

Termin:
2016-05-07, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Centrum Sztuki Współczesnej
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:5 zł.
Wiek:Od 6 l.
Dokładny adres:Toruń, Wały Generała Władysława Sikorskiego 13
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

 Intelektualna atrakcja dla dzieci w tą sobotę.

Jak wytłumaczyć dziecku słowo demokracja? Czy demokrację można wprowadzić w rodzinie i jak wtedy wyglądałby np. wspólny wyjazd na wakacje? Czy udałoby się wybrać wspólny kierunek letniego wyjazdu? W Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu pofilozofujemy z dziećmi na te i inne tematy wokół pojęcia „DEMOKRACJA”. Dowiemy się jak dzieci to rozumieją, czy akceptują tę formę sprawowania władzy – obojętnie czego ta władza dotyczy. Do spotkania z dziećmi i moderowania dyskusji zaproszeni  zostali doświadczeni prowadzący. Bo dziecko to niezwykle wymagający partner do rozmowy, który zadaje często bardzo trudne pytania.

Z dziećmi spotkają się Malina Barcikowska, absolwentka filozofii na UMK w Toruniu oraz Szkoły Nauk Społecznych przy IFiS PAN w Warszawie. Posiada kwalifikacje pedagogiczne, należy do Polskiego Towarzystwa Filozoficznego.

Katarzyna Klejna absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, redaktorka naczelna w wydawnictwie Tako. Organizuje i koordynuje warsztaty, wykłady i dyskusje na temat książek obrazkowych i literatury dla dzieci.

Tomasz Klejna absolwent filozofii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, posiada kwalifikacje pedagogiczne, od 2000 roku w branży wydawniczej i poligraficznej, od 2005 roku prowadzi własne wydawnictwo Tako specjalizujące się w publikowaniu pozycji z zakresu literatury dziecięcej, filozofii i historii sztuki. Poza działalnością wydawnicza zajmuje się szerzeniem wiedzy kulturalnej oraz promowaniem czytelnictwa. Był kierownikiem projektu Opowiadania na tacy (Cocina de cuentos) w ramach Programu Kultura Unii Europejskiej.

 

Uwagi:Obowiązują zapisy pod mailem: eduakcje@csw.torun.pl
Twój kalendarz
FILOZOFOWANIE Z DZIEĆMI - „DEMOKRACJA”