Zwiedzania Obserwatorium

2016-04-30, godzina: 11:00
Firma / instytucja:Centrum Astronomii Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Kategoria:Inne
Koszt uczestnictwa:20 zł - bilet normalny 15 zł - bilet ulgowy (szkolny, studencki, posiadacze Karty Absolwenta UMK) Bilet rodzinny (wszystkie bilety ulgowe) Honorujemy kartę Duzej Rodziny - dla wszystkich bilety ulgowe, trzecie i kolejne dziecko gratis
Dokładny adres:Piwnice
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu

Fundacja Aleksadra Jabłońskiego zaprasza 30 04 i 02. 05 na majówkę do Obserwatorium Centrum Astronomii UMK w Toruniu.

Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedykolwiek nad tym ile waży radioteleskop? Dlaczego to urządzenie nazywa się radioteleskop? Co ma radio wspólnego z patrzeniem w niebo i czy coś widać w falach radiowych? A może Wy wiecie jakiego koloru jest Słońce i co wspólnego ma tęcza z gatunkami drzew? Te pytania można mnożyć i zastanawiać się nad odpowiedzią lub jej szukać w Internecie i książkach. Ale po co jeśli w tę sobotę macie wyjątkową okazje zadać je prawdziwym astronomom w trakcie zwiedzania Obserwatorium Centrum Astronomii UMK w Toruniu. Te atrakcje dla dzieci i rodziców czekają w podtoruńskich Piwnicach. I nie martwcie się o to czy pan lub pani naukowiec będą mówili mało dla Was zrozumiałym językiem – wyjaśnią Wam wszystko czego nie zrozumiecie.

Zwiedzanie skrócone (ok. 1h) polecamy grupom dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnym, natomiast dwugodzinne starszych dzieci , młodzieży i dorosłym oraz pasjonatom astronomii.

Zwiedzanie Obserwatorium (w obu wersjach) podzielone jest na dwie części - radioastronomiczną oraz dotyczącą astrofizyki i astronomii optycznej.

Czekają Was więc wyjątkowe atrakcje w Piwnicach.

Uwagi:Kontakt mailowy (zwiedzanie@astro.umk.pl) lub telefoniczny (w godz. 10-16: 603 750 220).
Zwiedzania Obserwatorium