b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Etnowyprawka Malucha: ZWIERZAKI!

Termin:
2016-05-13, godzina: 10:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne "Etnowyprawka"
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bilet: 20 zł/1,5 godz. (dziecko + 1 opiekun)
Wiek:Od 2 l. do 3 l.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Meeee, ko ko ko, muuuu, chrum chrum – czyli tym razem "Etnowyprawka Malucha" zawita do wiejskich zagród w poszukiwaniu śladów gospodarskich zwierząt. Zajrzymy do miejsc gdzie mieszkały kozy, krowy, kury, świnki i konie, co zapewne będzie atrakcją nie tylko dla dzieci. Zobaczymy kuźnię i poznamy narzędzia kowala. Inwentarz (bo tak nazywano zwierzęta gospodarskie) odgrywał w życiu mieszkańców wsi olbrzymią rolę. Dlatego zapewne „zwierzęce” motywy pojawiał się dawnych grach i zabawach, a także w twórczości ludowych artystów. Ich ślady do dziś znajdziecie w tym co śpiewacie dzieciom, i w co się z nimi bawicie. Tak jak w czasie kwietniowej Etnowyprawki będziemy wędrować po zagrodach prezentowanych w Muzeum Etnograficznym w Toruniu.

Jak zwykle na spotkaniu nie zabraknie atrakcyjnych dziecięcych przyśpiewek i rymowanek. Całość poprowadzi tradycyjnie dr Olga Kwiatkowska.

Serwis Miasto z Dzieckiem jest Patronem Medialnym „Etnowyprawki Malucha”.

Uwagi:Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, warto zabrać odzież dla dziecka i dorosłego na przebranie. Pawilon wystawowy. Obowiązują wcześniejsze zapisy (czekamy od 2 do 10 maja, e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl).
Twój kalendarz
Etnowyprawka Malucha: ZWIERZAKI!