PRACE DZIECI Z ESTONII

Kategoria:Wystawa
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Toruń, Kościuszki 41/47

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza dzieci i rodziców na wystawę prac dzieci i młodzieży z Estonii

Oczy marzą dzieci w Estonii? Chyba o tym samym co dzieci w Polsce, we Włoszech czy w Australii. Ale jak widzą świat, to już możecie zobaczyć na wystawie, której zbiory zostały pozyskane w trakcie organizowanego przez GiOPTD międzynarodowego konkursu „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”. Jego tematyka były podróże. Zobaczycie jak wyobrażają sobie świat wasi rówieśnicy, świat pełen egzotycznych miejsc, zwierząt i innych stworów. Organizatorzy zwracają uwagę na charakterystyczną dla mieszkańców północnej Europy kolorystykę prac i niebywałą wyobraźnię małych artystów. Drugą wyjątkową cechą tych prac jest to, że większość z nich została narysowana kredką ołówkową. To nie najłatwiejsza z technik rysunku!

Tą artystyczną atrakcję dzieci i rodzice mogą obejrzeć do 4 maja.

Wystawę ilostruje praca TIMOFEIA PUZYRIOVA - lat 10 z Tallinna

PRACE DZIECI Z ESTONII