b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Warsztaty przyrodnicze metodą Montessori "Mały naukowiec"

Termin:
2016-06-28 do 2016-06-28, godzina: wt. 16:15-17:15 (dzieci 3-5 l.), wt. 17:30-18:30 (dzieci 5-8 l.)
wtorek
Firma / instytucja:Fundacja Aleksandra Jałońskiego
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Cena jednorazowego uczestnictwa to koszt 35 zł od dziecka (30 zł dla posiadaczy karty programu Absolwent UMK). Miesięczny karnet (4 wejścia) to koszt 99 zł. Dorośli nie uczestniczą w zajęciach.
Wiek:Od 3 l. do 8 l.
Dokładny adres:Instytut Fizyki UMK, ul. Grudziądzka 5/7, Toruń
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Warsztaty przyrodnicze "Mały naukowiec" to roczny cykl cotygodniowych zajęć dedykowanych dla dzieci od 3 do 8 lat. Dzieci pracują w grupach 10 osobowych pod nadzorem dwóch opiekunów. Przedmiotami wiodącymi jest fizyka i chemia, ale znajdą się tu też elementy biologii, astronomii i geografii. Warsztaty prowadzone są z wykorzystaniem elementów techniki Montessori. Miesiąc kwiecień zapowiada sie bardzo atrakcynie, poświęcimy go na poznanie budowy wszechświata i Układu planetarnego. Przyjrzymy się bliżej Ziemi i zaznajomimy się z oddziaływaniami grawitacyjnymi, siłami bezwładności, a także zasadą względności ruchu. Zbudujemy rakietę i wyruszymy w podróż kosmiczną. W równie atrakcyjnie zapowiadającym się maju, poznawać będziemy inne siły działające na człowieka i przedmioty nas otaczające. Przyjrzymy się bliżej tarciu i oddziaływaniom magnetycznym. Dzieci zetkną się z pojęciem równowagi i dotkniemy tematyki naprężeń. Będzie ciekawie, pracowicie, naukowo i wesoło. Serdecznie zapraszamy!

Uwagi:Zapisy pod nr tel. 796793189 lub drogą mailową pod adresem kontakt@faj.org.pl.

Każde dziecko powinno zabrać ze sobą wodę do picia. Nie wolno wnosić jedzenia. W miesiącach zimowych prosimy o wyposażenie dziecka w obuwie zmienne. Dzieci powinny przyjść na zajęcia w ubraniu nie krępującym ruchów (niektóre doświadczenia wymagają zaangażowania całego ciała).

wt. 16:15-17:15 (dzieci 3-5 l.), wt. 17:30-18:30 (dzieci 5-8 l.)
Twój kalendarz
Warsztaty przyrodnicze metodą Montessori "Mały naukowiec"