Etnowyprawka Malucha: DZIECIĘCE UCIECHY!

2016-04-22, godzina: 10:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne "Etnowyprawka"
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bilet: 20 zł/1,5 godz. (dziecko + 1 opiekun)
Wiek:Od 2 l. do 3 l.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19

Tym razem z Etnowyprawką Malucha wybierzemy się w świat dzieciństwa Waszych dziadków, babć a może prababć i pradziadków, gdzie skarbami były drewniane zabawki i szmaciane lalki. Nie spotkacie tam dwóch takich samych wyrobów, bliźniaczo podobnych do tych, które posiada kolega lub koleżanka. Zobaczymy jak się nimi bawiono, spróbujemy też sami swoich sił w zabawach naszych przodków. Nie zabraknie również tradycyjnych gier, które wypełniały kiedyś czas dzieciom. Przekonamy czy i dziś mogą one być atrakcyjne. Uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić, jak zmienił się świat dziecięcych zabaw, gier i zabawek.

Jak zwykle w trakcie warsztatów Etnowyprawki nie zabraknie dziecięcych przyśpiewek i rymowanek. Całość poprowadzi tradycyjnie dr Olga Kwiatkowska.

Serwis Miasto z Dzieckiem jest Patronem Medialnym „Etnowyprawki Malucha”.

Uwagi:Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, warto zabrać odzież dla dziecka i dorosłego na przebranie. Pawilon wystawowy. Obowiązują wcześniejsze zapisy (czekamy od 11 do 19 kwietnia, e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl).
Etnowyprawka Malucha: DZIECIĘCE UCIECHY!