Etnowyprawka Malucha: Ziemniak!

2019-10-09, godzina: 10:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne "Etnowyprawka"
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bilet: 25 zł/1,5 godz. (dziecko + 1 opiekun)
Wiek:Od 6 mies. do 2 l.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu

Czy zastanawialiście się kiedyś czym byłaby nasza kuchnia bez ziemniaka? Ten wyjątkowy przybysz z Ameryki Południowej stał się już tradycyjnym elementem naszej kultury i to nie tylko kulinarnej. Na spotkanie z nim, Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza dzieci i rodziców w czasie pierwszej powakacyjnej "Etnowyprawki Malucha"

Pan Ziemniak nie jedno ma imię. Jedni go nazywają Kartofel, inni Pyra, są tacy co na niego mówią Grula. Ale i tak wszyscy wiedzą o kogo chodzi. A w czasie naszego spotkania poznamy go bliżej. Dowiemy się jaką drogę pokonuje zanim dostanie się na nasze stoły. Dowiemy się o tym, że ma tak różne kształty, i barwy, że nie sposób znaleźć dwóch takich samych ziemniaków! Dla dzieci niewątpliwą atrakcją będzie zabawa z Panem Ziemniakiem, pozwoli się turlać, podrzucać i kręcić. A to jeszcze nie wszystko! Na inne atrakcje zapraszamy już do Muzeum Etnograficznego w czwartek 30 września. W czasie spotkania nie zabraknie też pieśni i przyśpiewek, które są zawsze dodatkową atrakcją podczas spotkań.

Jeśli planujecie turystyczny wypad do Torunia w tym czasie to koniecznie zaplanujcie wizytę w Muzeum Etnograficznym i dokonajcie rezerwacji. Informacje w uwagach.

Całość poprowadzi tradycyjnie dr Olga Kwiatkowska.

Serwis Miasto z Dzieckiem jest Patronem Medialnym „Etnowyprawki Malucha”.

Uwagi:Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, warto zabrać odzież dla dziecka i dorosłego na przebranie.
Obowiązują wcześniejsze zapisy do 7 października, e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl
Etnowyprawka Malucha: Ziemniak!