Etnowyprawka Malucha: Ziarenka!

2019-09-05, godzina: 10:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne "Etnowyprawka"
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bilet: 25 zł/1,5 godz. (dziecko + 1 opiekun)
Wiek:Od 6 mies. do 2 l.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu

Czy zastanawialiście się kiedyś czym byłaby nasza kuchnia bez mąki lub kaszy?  Na spotkanie z nim, Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza dzieci i rodziców w czasie pierwszej powakacyjnej "Etnowyprawki Malucha".

We wrześniu ruszymy tropem ziaren zbóż, poznamy ich kształty, kolory, zapach, a także dźwięki, jakie wydają, kiedy są przesypywane. Sprawdzimy co z nich powstaje. Zobaczymy również jak wyglądała kaszka, którą warzyła sroczka. Nie zabraknie elementów wokalnych. Prowadzenie: dr Olga Kwiatkowska. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, warto zabrać odzież na przebranie dla dziecka i dorosłego.

Jeśli planujecie turystyczny wypad do Torunia w tym czasie to koniecznie zaplanujcie wizytę w Muzeum Etnograficznym i dokonajcie rezerwacji. Informacje w uwagach.

Całość poprowadzi tradycyjnie dr Olga Kwiatkowska.

Serwis Miasto z Dzieckiem jest Patronem Medialnym „Etnowyprawki Malucha”.

Uwagi:Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, warto zabrać odzież dla dziecka i dorosłego na przebranie.

Miejsce - Pawilon wystawowy.
Etnowyprawka Malucha: Ziarenka!