SOWY, SÓWKI, SÓWECZKI w Galerii Dziecka w Toruniu

Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Toruń,Rynek Nowomiejski 17

SOWY, SÓWKI, SÓWECZKI

w Galerii Dziecka w Toruniu.

Na drugą połowę lata Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka przygotowała wystawę, która zadowoli nie tylko amatorów sztuki dziecięcej ale też wszystkich miłośników przyrody, a szczególnie tych zainteresowanych ornitologią.
Bohaterami prezentowanych na wystawie prac są sowy. Malowane, rysowane, pochodzące z różnych, często odległych stron świata wizerunki puchaczy, puszczyków, uszatek czy płomykówek uchylają przed nami rąbek tajemnicy skrywającej się w ich wielkich oczach, nocnym trybie życia, bezszelestnym locie. Sowy, które jak mało które ptaki od zawsze fascynowały człowieka, obecne w mitologii, kulturze są jak widać także źródłem inspiracji dla najmłodszych. W ich plastycznych interpretacjach sowy nabierają często bajkowych kształtów i kolorów, stają się jeszcze bardziej niezwykłe i urzekające.
Przygotowana w oparciu o zbiory własne wystawa zorganizowana została z okazji przypadającego 4 sierpnia International Owl Awareness Day czyli Dnia Sowy.

Wystawę można oglądać od 2 sierpnia, w siedzibie Galerii przy Rynku Nowomiejskim 17.

Prezentowana grafika jest autorstwa 14 - letniego Alekieja Luponosowa z Białorusi.

SOWY, SÓWKI, SÓWECZKI w Galerii Dziecka w Toruniu