b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

"Timetraveler"- 5 Festiwal Teatrów Ulicznych

Termin:
2019-07-27, godzina: 17:00
Firma / instytucja:Toruńska Agenda Kulturalna
Miasto:Toruń
Kategoria:Festiwal
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Toruń, Rynek Staromiejski
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

„Timetraveler” - Belle Etage

Ten weekend będzie należał do austriackiego teatru Belle Etage.

Już 27 i 28 lipca, o godz. 17: 00 na Rynku Staromiejskim wystąpi austriacki teatr Belle Etage,. Artyści gościli rok temu na Festiwalu Teatrów Ulicznych spektaklem "[Dream!]", czyli mieszaniną elementów gimnastyki artystycznej, pantomimy, akrobatyki, elementów ulicznych, które w połączeniu tworzyły surrealistyczną i bajeczną a także nowoczesną opowieść. W tym roku austriacka grupa zaprezentuje coś zgoła odmiennego i skupionego na jeszcze większej interakcji z widzem.

W sobotę będzie to "Timetraveler". Dominować w nich będzie artystyczna swoboda, pantomima i doskonały humor, czyli wszystko to, co lubią zarówno dorośli, jak i dzieci. Warto będzie wybrać się całymi rodzinami!
Walk acts, które zaprezentuje Belle Etage, będą miały inną formę niż dotychczasowe spektakle w ramach 5. Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu. Artyści w specjalnych kostiumach będą spacerować po Rynku Staromiejskim i wchodzić w bezpośredni kontakt z publicznością. Nie będzie, zatem wygrodzonej sceny, ani scenariusza - jedynie czysta improwizacja, wiele interakcji z widzami, a także dużo śmiechu oraz radości.

W sobotę 27 lipca, publiczność spotka się z bohaterami "Timetaveller" - Fidą i Fredem, dwójką głupiutkich i chaotycznych (podobnież najbardziej na świecie) fotografów. Każdy z widzów, i dzieci, i dorosłych, będzie mógł wziąć do domu zdjęcie wykonane przez artystów, analogową pamiątkę, rzadką, w świecie opanowanym przez cyfrowe urządzenia.
 
Partnerem wydarzenia jest Austriackie Forum Kultury.

Turyści z dziećmi szczególnie mile widziani!

 

Twój kalendarz
"Timetraveler"- 5 Festiwal Teatrów Ulicznych