Szekspir. Miasto - 5 Festiwal Teatrów Ulicznych

Kategoria:Festiwal
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Toruń, Stare Miasto
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

„Szekspir. Miasto”

Począwszy od godzin porannych, w sobotę 20 lipca, w różnych częściach miasta widzowie Festiwalu będą mogli uczestniczyć w aż 9 happeningach pod nazwą „Szekspir. Miasto”. To wspólny cykl autorstwa Teatru Baj Pomorski w Toruniu (Scena Szekspirowska w Toruniu) i Fast Book (kampanii społecznej realizowanej na Wydziale Filologicznym UMK, której pomysłodawczynią i twórcą jest Laura Sonik).

Do współpracy zaproszono wielu utalentowanych aktorów i artystów, takich jak: Dorota Szperlak, Jan Kardasiński, Diana Kozłowska, Aleksandra Prochownik, Tomasz Frąszczak, Bernadetta Burszta, Radosław Smużny, Omar Karabulut, Monika Witkowska, Lech Karczewski, Karolina Winarska, Karol Czarnowicz czy Kuba Klimaszewski. Każdy z nich wcieli się w postaci stworzone przez wybitnego angielskiego dramaturga. Szekspirowskie happeningi zapowiadają się zatem bardzo ciekawie!

„Szekspir. Miasto” to aż 9 happeningów inspirowanych twórczością Williama Szekspira. Przechadzając się Starym Miastem, będziemy mogli natknąć się chociażby na Lady Makbet, która opowie co to znaczy być kobietą, żoną i królową; spotkać Kordelię, która odkryje swoją podmiotowość; zobaczyć Romea i Julię, którzy pokażą nam, czym jest miłość w epoce konsumpcyjnej, a także natrafić na wiele innych postaci znanych z utworów Szekspira  – tłumaczy Laura Sonik, reżyserka „Szekspira. Miasto”.

Każdy z happeningów trwać będzie ok. 15–20 minut i odegrany zostanie dwukrotnie. W programie pojawią się także nawiązania do takich dzieł jak „Sen nocy letniej”, „Hamlet” czy szekspirowskie „Sonety”. Aktorzy pojawią się w takich punktach jak Plac Rapackiego, skrzyżowanie ulic Franciszkańskiej, Piekary i Fosa Staromiejska, boisko w Stawie Komtura, balkon restauracji Manekin, sklep mięsny na ul. Rynek Staromiejski 5, klubokawiarnia PERS, itd. Pełna mapa wszystkich happeningów poniżej.

Warto zagospodarować zatem kilka godzin w sobotnie popołudnie i wybrać się ulicami toruńskiego Starego Miasta w poszukiwaniu Szekspira. To jednak nie koniec festiwalowych atrakcji w ten weekend!

Turyści z dziećmi szczególnie mile widziani!

Szekspir. Miasto - 5 Festiwal Teatrów Ulicznych