2019-07-20, godzina: 22:00
Kategoria:Spektakl
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Toruń, Fontann Cosmopolis
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

50 twarzy Księżyca

Wieczór w sobotę, 20 lipca, pełen będzie kosmicznych wrażeń. Udając się pod fontannę Cosmopolis, będziemy mogli wziąć udział w multimedialnej projekcji poświęconej najbliższemu sąsiadowi Ziemi. „50 twarzy Księżyca” to specjalny pokaz w ramach Festiwalu, przygotowany w 50. rocznicę lądowania człowieka na Księżycu, która przypada równo 20 lipca. Będzie to idealna okazja do wspomnień i spojrzenia w przyszłość ziemskiego satelity. W multimedialną podróż zabierze nas Radio Planet i Komet czyli Piotr Majewski i Jerzy Rafalski.

W trakcie kilkuminutowego show na 6-metrowym, kulistym ekranie zobaczymy kluczowe momenty amerykańskich misji Apollo i usłyszymy słowa, które przeszły do historii. Przypomnimy sylwetki 12 „apostołów Księżyca” i zapytamy: co dalej? Jaka przyszłość czeka Srebrny Glob i w jakim stopniu ukształtujemy ją my – ludzie? W finale spróbujemy pokazać twarz Księżyca za 1000 lat… – zapowiadają twórcy multimedialnego pokazu.

Projekcja planowana jest na godz. 22:00, jednak warto udać się pod fontannę Cosmopolis godzinę wcześniej. O 21:00 pokaz „50 twarzy Księżyca” poprzedzi koncert Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej z Chełmży. Jak podkreślają muzycy są najprawdopodobniej najdłużej koncertującym zespołem w kraju. Jego historia sięga 1868 roku, gdy to Franciszek Kałamarski, miłośnik skrzypiec, założył pierwszą kapelę. Choć zespół w formie orkiestry dętej ukształtował się w okolicach 1923 roku, do czasu I wojny światowej aktywnie działał na terenie obecnych powiatów: Toruń, Wąbrzeźno i Chełmno. W 2018 roku Orkiestra hucznie obchodziła swoje 150-lecie. W swoim repertuarze posiada marsze, utwory ludowe, oficjalne, rozrywkowe, a także utwory religijne.

Organizatorami Festiwalu Teatrów Ulicznych są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna. Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Sponsorem festiwalu jest Stellar Fireworks. Wydarzenia współfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń. Wydarzenia współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna. Partnerem wydarzenia jest Austriackie Forum Kultury.

Turyści z dziećmi szczególnie mile widziani!