2019-07-22 do 2019-07-27, godzina: 10:00 - 14:30
Firma / instytucja:Centrum Kultury "Zamek Krzyżacki"
Kategoria:Inne
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Wiek:Od 7 l. do 12 l.
Dokładny adres:Toruń, Przedzamcze 3
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu

„Komtur uczy, hece robi i do pracy przysposobi” - wakacje na Zamku

Dzięki wsparciu FUNDACJI PZU, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu zaprasza dzieci w wieku 7 – 12 lat na pełne atrakcji letnie półkolonie.

W trakcie dwóch turnusów ( I Turnus od 22 lipca do 27 lipca; II Turnus od 29 lipca do 2 sierpnia) dzieci w wieku 7 do 12 lat będą miały okazję w trakcie 4 i półgodzinnych spotkań przeżyć moc atrakcji. Czekają na nie warsztaty tańca średniowiecznego, warsztaty plastyczne, warsztaty kulinarne, spotkania z "żywą historią" i wiele innych atrakcyjnych działań.

Przede wszystkim dzieci będą tworzyć, bo jest to najlepszy sposób, aby nie tylko rozwijać swoje zdolności, ale też czerpać satysfakcje z tego, że każde z nich umie, potrafi i jest w stanie zrobić coś wyjątkowego.

Ponadto dzieci będą mogły "dotknąć historii", posmakować, zobaczyć, przymierzyć i wykonać to co było codziennością ich rówieśników i rodziców ich rówieśników przed wiekami. Wszystko w otoczeniu tajemniczych murów zamku krzyżackiego w Toruniu.

Poniżej zaproszenie na półkolonie

Centrum Kultury Zamek Krzyżacki zaprasza dzieci
                                               w wieku 7 – 12 lat na:
                                  LATO Z HISTORIĄ NA ZAMKU KRZYŻACKIM
                                   „Komtur uczy, hece robi i do pracy przysposobi”
                                       - wakacje z warsztatami rzemiosła dawnego

Lekcja "żywej historii" będzie doskonałą formą edukacji historycznej. Celem zajęć jest upowszechnienie wiedzy o epoce średniowiecza z uwzględnieniem historii Torunia w tym okresie oraz zachęcenie dzieci do wstępowania w szeregi grup odtwórstwa historycznego. Uczestnicy poznają  techniki  rzemiosła dawnego, plastyki, sztukę ludową, a także wykonają własne prace pod kierunkiem rzemieślników, lokalnych artystów i instruktorów rękodzieła.
         Praca indywidualna i grupowa wpłynie na integrację dzieci. To czego dziecko "dotknie” co "wytworzy" i w jakim otoczeniu będzie przebywało automatycznie zapamięta. Uczestnicy poznają historię poprzez zabawę, pracę indywidualną i grupową, która korzystnie wpłynie na integrację grup, pokaże również alternatywny sposób spędzania wolnego czasu i nauczy podstaw zdrowego żywienia.
      Tematyka zajęć oparta będzie  na legendach toruńskich .Każdego dnia dzieci poznają inną legendę związaną z tematem dnia. Podczas zajęć przedstawiana będzie  historia Torunia oraz Polski.
           Wprowadzona nauka poprawnych form zachowania będzie istotnym elementem wychowawczym . Uczestnicy przyswoją  podstawowe zasady przygotowywania posiłków, a co za tym idzie zaszczepiony zostanie nawyk zdrowego odżywiania.

I TURNUS 22.07.2019 – 27.07.2019

II TURNUS 29.07.2019 – 02.08.2019

Na zajęcia w ramach turnusu zapraszamy dzieci od 10:00 do 14:30

I jeszcze jedna atrakcja dla dzieci uczestniczących w letnich półkoloniach!

10.08.2019  OGNISKO INTEGRACYJNE  z biesiadą oraz nagrody dla wszystkich uczestników ferii.

ZAJĘCIA PROWADZONE PRZEZ OSOBY MAJĄCE PRZYGOTOWANIE PEDAGOGICZNE ORAZ MERYTORYCZNE.

Andrzej Nowicki
                                                                             Centrum Kultury
                                                                             Zamek Krzyżacki

PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW
   FUNDACJI PZU

Uwagi:Koordynatorem projektu jest p. Małgorzata Pociżnicka Zapisy można dokonywać pod tel. 501803579 lub 56 6539722 Uwaga!
Ilość miejsc ograniczona

CENTRUM KULTURY ZAMEK KRZYŻACKI