„Kotek się myje, piesek już szczeka”- "Czas dla Nas"

2019-05-12
Firma / instytucja:Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Kategoria:Koncert
Koszt uczestnictwa:10 zł /dziecko/, 20 zł /dorosły/, 40 zł /rodzinny -
Wiek:Do 8 l.
Dokładny adres:Toruń, Aleja Solidarności 1-3

„Kotek się myje, piesek już szczeka”

"Czas dla Nas"

Wystąpią:
Katarzyna Staroń - sopran
Marcin Skibiński- tenor
Artur Pilch- fortepian
prowadzący: ciocia Ada (Adriana Wdziękońska) i Krasnal Oktawiusz

"Kotek się myje piesek już szczeka” od takich słów zaczyna się jedna z pieśni Stanisława Moniuszki, którą wykonają zaproszeni na nasz koncert artyści śpiewacy. Stanisław Moniuszko jest twórcą setek pieśni. W jego czasach brakowało repertuaru polskiego, śpiewano włoskie, niemieckie piosenki. Moniuszko- patriota uzupełnia te braki tworząc tzw.: „Śpiewniki Domowe” , z nadzieją , że trafią pod strzechy. I udało się! W każdym polskim domu rozbrzmiewała „Prząśniczka”, "Kum i kuma", "Pieśń wieczorna". Także na naszym koncercie zabrzmią te najpopularniejsze, lubiane przez wszystkich pieśni Moniuszki, przy okazji poznamy nazwy głosów i zespołów wykonawczych. W świat muzyki wokalnej Stanisława Moniuszki poprowadzą nas ciocia Ada i Krasnal Oktawiusz.

Takie atrakcje muzyczne czekają dzieci i dorosłych - wytupiemy je w trakcie koncertu.

Jak zwykle będzie wesoło. Na dzieci czekają nie tylko muzyczne atrakcje ale z pewnością także potańczą, poznają instrumenty muzyczne i same będą mogły na nich zagrać.

Te wyjątkowo atrakcyjne dla melomanów w każdym wieku spotkania z muzyką "na żywo", pozwolą szczególnie najmłodszym wejść w świat dźwięków i związanych z tym doznań. Czekają nas utwory wybitnych kompozytorów muzyki europejskiej, a także sami będziemy mogli wziąć udział w interesujących muzycznych działaniach. Z pewnością muzykom uda się zachęcić nas do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i wspólnego śpiewania. Kontakt z żywą muzyką, wykonywaną na oczach dziecka przez profesjonalnych artystów stanowi dla nich, ale także dla ich rodziców, źródło wielu niezapomnianych przeżyć.
Koncerty odbywają się w Sali Prób CKK Jordanki.

Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała dla naszych Użytkowników podwójne zaproszenia (rodzic + dziecko) na to wydarzenia. Jedno na godz. 16:00, drugie na 17:15. Spośród osób, które udostępnią nasz post informujący o wydarzeniu z naszego profilu fb i przyślą email na adres kontakt@miastozdzieckiem.pl zostaną rozlosowane te zaproszenia. Więc czekają Państwo na naszego posta.

Uwaga! Część z Państwa ma tak ustawione profile na FB, że my widzimy, że ktoś udostępnił lub polubił post ale nie widzimy osoby. Prosimy wówczas o informacje w mailu, które potwierdzą udostępnienie.

Uwagi:Dla dzieci w wieku 0-8l. wraz z opiekunami.
Wydarzenie odbywa się w sali prób CKK Jordank.i
„Kotek się myje, piesek już szczeka”- "Czas dla Nas"