b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

"Zielone Miasto" na warsztatach w Młynie Wiedzy

Termin:
2019-07-08 do 2019-07-12
Firma / instytucja:Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:bezpłatne
Wiek:Od 3 l. do 15 l.
Dokładny adres:Toruń, Władysława Łokietka 5
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

"Zielone Miasto"

na warsztatach w Młynie Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy we wrześniu i październiku zaprasza przedszkolaki i uczniów szkół podstawowych do udziału w bezpłatnych warsztatach ekologicznych w ramach projektu "Co w mieście bzyczy?". Rekrutacja na zajęcia rozpocznie się 8 lipca.

Projekt "Co w mieście bzyczy?" jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. - Jest skierowany do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu Torunia i woj. kujawsko-pomorskiego. Głównym celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej poprzez edukację, informację oraz popularyzację właściwych postaw człowieka wobec środowiska - wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

Dla przedszkolaków i uczniów kl. 1-3 szkoły podstawowej przygotowano warsztaty "Zielone miasto". W czasie zajęć dzieci zapoznają się z rolą zieleni w miastach, porównają zróżnicowanie organizmów na trawniku, przydrożach i dzikiej łące, będą mogły wykazać się kreatywnością, wykonując pracę plastyczną „Liściaste stwory”. Uczniowe kl. 1-4 podczas zajęć "Pszczoły w mieście" przyjrzą się tym niezwykłym owadom, zobaczą gdzie żyją i czy jest łatwo żyć pszczołom w mieście. Na warsztatach uczestnicy zbudują schronienie dla pszczół i zabiorą je ze sobą do domu. Na zajęciach "Po co nam drzewa?" uczniowie z kl. 4-8 poznają różnorodne gatunki drzew i krzewów występujących w Polsce, będą potrafili wyjaśnić korzyści płynące z obecności drzew w życiu człowieka i środowisku przyrodniczym.

Zajęcia są skierowane wyłącznie do grup zorganizowanych. Maksymalna liczebność grupy wynosi 30 osób. Rejestracja na zajęcia będzie prowadzona od 8 lipca od godz. 8:00 do wyczerpania miejsc. Formularz zgłoszenia jest dostępny na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.


 

 

 

Twój kalendarz
"Zielone Miasto" na warsztatach w Młynie Wiedzy