2019-02-02, godzina: 16:00
Firma / instytucja:Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Kategoria:Koncert
Koszt uczestnictwa:15 zł /dziecko/, 25 zł /dorosły/, 55 zł. /rodzinny/ (2 + 1)
Dokładny adres:Toruń, ul. Gagarina 11

"Tańcząca orkiestra" - Symfonika Familijna

Partie solowe wykona Kinga Augustyn - skrzypce.

Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Mariusza Smolija.

W taneczną podróż przez wieki i kontynenty, od gorącej Kuby po śnieżną Rosję, od dostojnych polonezów po can - cana, przez muzykę XIX i XX wieku. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza dzieci i dorosłych do tańca i odkrywania piękna muzyki, poznawania jej różnorodności brzmienia i barwy, różnorodność kultur i stylów muzycznych.

I Wy możecie dostać od Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej 2 podwójne zaproszenie (rodzic + dziecko) na koncert.

Spośród osób, które udostępnią nasz post informujący to wydarzeniu z naszego profilu fb i przyślą email na adres kontakt@miastozdzieckiem.pl , zostaną rozlosowane zaproszenia.

Więc czekajcie Państwo na naszego maila, który potwierdzi sukces w konkursie.

Uwaga! Część z Państwa ma tak ustawione profile na FB, że my widzimy, że ktoś udostępnił lub polubił post ale nie widzimy osoby. Prosimy wówczas o informacje w mailu, które potwierdzą udostępnienie.

Jakie utwory będzie można usłyszeć w trakcie koncertu?

N. Rimski-Korsakow – Polonez z Suity Świątecznej
C. Offenbach – Can – Can z operetki Orfeusz w Piekle
A. Dvořak – Taniec słowiański g-moll op. 46 nr 8
G. Bizet – Suita no. 2 z baletu „L’Arlésienne”: Farandole
H. Wieniawski - Polonez koncertowy D-dur op. 4
Arr. Riedel - Kontrabasowe Tango
R. Sheldon – Trzy Tańce Kubańskie
L. Anderson – Sandpaper Ballet
R. Hayman – Pops Hoe Down (fragment)
L. Prima – Sing, Sing, Sing
J.P. Sousa – Stars & Stripes March

Po uwielbianych przez dzieci muzycznych spotkaniach "Czas dla Nas", przyszedł czas na kolejny atrakcyjny muzyczny pomysł Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej - "Symfonika Familijna".

Czym jest ta nowa propozycja? Adresatami są całe rodziny, a toruńscy symfonicy zadbają o to, żeby zarówno dzieci jak i dorośli doskonale się bawili przy prezentowanych atrakcjach muzycznych. Będziecie mogli poznać tajniki pracy dyrygenta i dowiedzieć się, jak ważną role odgrywa on w orkiestrze. Muzycy przybliżą dzieciom i rodzicom historię muzyki oraz prezentowanych utworów i ich twórców. Ale przede wszystkim rodzinnie będziecie mogli spędzić wczesne, niedzielne popołudnie przy doskonałej muzyce w doskonałym wykonaniu.