b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

"Historia Calineczki"

Termin:
2019-01-26, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Teatr "Baj Pomorski"
Miasto:Toruń
Kategoria:Spektakl
Koszt uczestnictwa:Normalny 22 zł.
Dokładny adres:Toruń, Piernikarska 9
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

25 lat ,,Historia Calineczki”!

W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia spektaklu ,,Historia Calineczki”!

Przedstawienie w reżyserii Agnieszki Niezgody i Jacka Pietruskiego miało premierę 24 stycznia 1994 roku. Od tego czasu zostało zagrane blisko 700 razy! Na ,,Historii…” wychowywały się kolejne pokolenia widzów - dzieci, rodziców i dziadków, którzy jako rodzice przyprowadzali dzieci na ten niezwykły spektakl…
Zapraszamy na oficjalne obchody tej rocznicy już 26 stycznia o godzinie 12:00! Zaczynamy wyjątkowym pokazem przedstawienia, po którym odbędzie się spotkanie z twórcami. Będziecie mogli m. in. poznać anegdoty zza kulis oraz dowiedzieć się, w jaki sposób zmieniał się spektakl. Jubileusz uczcimy poczęstunkiem, na który zaprosimy naszych widzów -dzieci i te "duże" dzieci także.

Jak sobie poradzić z otaczającym światem gdy ma się zaledwie 1 cal wzrostu? Baj Pomorski zabiera Was w niezwykłą przygodę, niezwykłej bohaterki. Pełen humoru, wspaniałej muzyki, przepięknej scenografii atrakcyjny spektakl dla dzieci!

Podążamy w świat Calineczki wraz z Andersenem i aktorami Baja Pomorskiego. Niezwykła przygoda niezwykłej bohaterki, pełna humoru, wspaniałej muzyki, przepięknej scenografii.

Któż nie zna opowieści Hansa Christiana Andersena o nie większej od kciuka pięknej dziewczynce, która w obcym dla siebie świecie zwierząt szuka szczęścia? Jej uroda, dobre serce ostatecznie doprowadzają do szczęśliwego zakończenia.

Sam spektakl jest pod wieloma względami wyjątkowy. Trójka aktorów, Agnieszka Niezgoda, Marta Parfieniuk-Białowicz i Jacek Pietruski, którzy wcielają się w głównych bohaterów spektaklu, dodatkowo dowcipnie komentują wydarzenia na scenie, wdają się w dyskusje ze sobą, a ich zabawne zachowania wywołują śmiech dzieci i dorosłych.

Muzyka nad którą, pracowali tacy artyści jak Bogdan Hołownia, Tomasz Kamiński oraz niezwykła scenografia  Małgorzaty Mikielewicz, pozwala wejść dzieciom do baśniowego świata głównej bohaterki. 

 

 

Uwagi:Spektakl trwa 1godz. 20min.
Bilety można rezerwować na stronie teatru lub telefonicznie tel. 56 652 20 29 wew. 35,36
e-mail: organizacja@bajpomorski.art.pl
Dostępność biletów należy sprawdzić na stronach Teatru Baj Pomorski w Toruniu oraz pod nr tel. 56 652 20 29 wew. 35,36
W niedzielę na godzinę przed spektaklem.
W przypadku informacji o braku biletów, zawsze możecie liczyć na zwroty.
Twój kalendarz
"Historia Calineczki"