2019-01-20, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bilet: 10 zł – os. dorosła, 5 zł – dziecko, 25 zł – rodzina (2+2)
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19

Etnoigraszki: Nasza zima gra!

Na nadchodzące Etnoigraszki dzieci powinny przyjść nie tylko z rodzicami, ale również z Babciami i Dziadkami!

Powody są dwa.

Po pierwsze - zbliża się Dzień Babci i Dzień Dziadka (dla wszystkich przypominamy, że to odpowiednio 21 i 22 stycznia)

Po drugie - dziś tradycja kolędowania związana jest raczej z wizytą księdza. Ale kiedyś!!! Pamiętam jak specjalnie jeździłem do mojej babci aby zobaczyć kolędników ("kozę, Heroda, diabły, Trzech Króli) zostać wysmarowanym tłustą sadzą przez diabła. Może babcie i dziadkowie opowiedzą dzieciom jak to za ich czasów się kolędowało i przypomną sobie i dzieciom to na nadchodzących Etnoigraszkach

Jakie atrakcje czekają dzieci i dorosłych w nadchodzące niedzielne południe? Wspólnie zaśpiewamy ludowe kolędy i piosenki związane z trwającym okresem Bożego Narodzenia. Zobaczymy, jak mogli wyglądać Trzej Królowie i inni zimowi goście. Dzieci dowiedzą się czy można usłyszeć śnieg, albo zobaczyć wiatr? Spróbujemy jak smakuje zima? Wyjątkową atrakcją dla dzieci i dorosłych będą przebieranki, tańce  i zabawy.

Będziemy też muzykować – „huczeć i buczeć” oraz wybijać rytm własnoręcznie stworzonymi przez dzieci instrumentami kolędniczymi.

Całość poprowadzi pani Marta Domachowska. Dzieci i rodzice spotykają się w pawilonie wystawowym.

Serwis Miasto z Dzieckiem jest Patronem Medialnym „Etnoigraszek”.

Warto zobaczyć:

11. Bella Skyway Festival