Boże Narodzenie piernikiem pachnące

Kategoria:Spotkania
Koszt uczestnictwa:Ceny biletów: - normalny: 13 zł - ulgowy: 9 zł
Dokładny adres:Toruń, ul. Strumykowa 4

Toruń piernikami stoi! I tak to już trwa od wieków. Ten wyjątkowy wypiek związany jest naszym miastem nierozerwalnie. Ale kryje on w sobie wiele tajemnic. O tym, że był (a według nas jest) najlepszą rzeczą na święta, chyba nie musimy mówić. Bez niego, bez jego aromatów, trudno wyobrazić sobie te nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Przez przedświąteczne tydzień i poświąteczny tydzień na dzieci i rodziców czeka wiele atrakcji w Muzeum Toruńskiego Piernika, które pozwolą nam poczuć magię świąt pachnąca oczywiście piernikiem i to tym z Torunia. Ciekawe jaki efekt da pomieszanie piernikowych aromatów i zapachu świątecznego drzewka?

A poniżej zapoznajcie się z programem tych dwutygodniowych spotkań z toruńskim piernikiem

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na   Boże Narodzenie piernikiem pachnące
Od 18 do 30 grudnia 2018, godz. 10.00 - 16.00 w  Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowa 4
 Atrakcje dla dzieci
Od godz. 10.00 – Poranek dla najmłodszych – I piętro (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja)
W programie:
W świecie piernikowych opowieści – projekcje, oficyny
Wspólne układanie puzzli o tematyce „piernikowej”
Strefa gier i zabaw
Wirtualna przymierzalnia
Piernikowe ABC – konkurs dla piernikowych smakoszy
Rozsmakuj się w pierniku – degustacja piernikowych specjałów

Atrakcje dla dzieci i dorosłych
10.00 – 16.00 – Idą, idą Święta (parter, sala warsztatowa) - obowiązuje wcześniejsza rezerwacja)
Spotkanie warsztatowe, podczas których będzie można samodzielnie wykonać z ciasta piernikowego, oprócz tradycyjnych motywów piernikowych, świąteczne ozdoby na choinkę.

18.12.2018 – godz. 11.00 -  Piernikowe herbarium (II piętro) - obowiązuje wcześniejsza rezerwacja)
Warsztaty, podczas których uczestnicy poznają najważniejsze przyprawy wchodzące w skład ciasta piernikowego, ich właściwości, historię i inne niż kulinarne zastosowanie. Zwieńczeniem spotkania będzie tworzenie własnej mieszanki przypraw.

18 - 21.12.2018 – godz. 12.00 -  Piernik jak malowany (parter, sala warsztatowa) - obowiązuje wcześniejsza rezerwacja)
Warsztaty malowania i złocenia pierników, nawiązujące do barokowej tradycji dekorowania piernikowych specjałów.

A w księgarni do nabycia nowe wydawnictwo Muzeum Okręgowego w Toruniu - "Piernikowy Przepisownik" z wyjątkowymi przepisami na świąteczne, piernikowe wypieki.

Uwagi:Uwaga:
Na spotkania warsztatowe obowiązują wcześniejsze zapisy - tel. 56 656 70 90, 56 656 70 86
Boże Narodzenie piernikiem pachnące