Orszak Trzech Króli

Firma / instytucja:Toruńska Agenda Kulturalna
Kategoria:Impreza plenerowa
Dokładny adres:Toruń, Rynek Staromiejski
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

Już tradycyjnie 6 stycznia Kacper, Melchior i Baltazar wyruszą na czele Orszaku Trzech Króli z Rynku Starego Miasta w Toruniu

Będzie jak zwykle barwnie, kolorowo i wesoło. Może tym razem nie zabraknie śniegu. Cały orszak, tak jak w poprzednim roku, poprowadzą trzy gigantyczne postacie królów Kacpra, Melchiora i Baltazara, które stały się główną atrakcja tego wydarzenia.

W tym roku orszaki uformują się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, a następnie o godz. 12:00 wielobarwna parada ruszy w kierunku Rynku Nowego Miasta. W trakcie wydarzenia dzieci i dorośli mogą liczyć na takie atrakcje jak słodkie niespodzianki, chóry śpiewających aniołów oraz tradycyjne bożonarodzeniowe jasełka.

Dodatkową atrakcją będzie wystawa belenes de Navidad, czyli bożonarodzeniowych szopek w stylu hiszpańskim.

I to nie wszystkie atrakcje tego dnia. Orszak zakończy się muzycznym akcentem – na scenie na Rynku Nowomiejskim, wraz z zespołem, wystąpi Mateusz Ziółko.

Wcześniej, o godz. 11:00 w Katedrze św. Janów zaplanowana została msza święta pod przewodnictwem Biskupa Diecezji Toruńskiej.

Orszak Trzech Króli