2018-12-09, godzina: 10:00 - 15:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Kategoria:Kiermasz
Koszt uczestnictwa:5zł – normalny, 3 zł – ulgowy, 10 zł – rodzinny (2+2)
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19

Kiermasz świąteczny w Muzeum Etnograficznym

W niedzielę 9 grudnia w godz. 10.00-15.00 odbędzie się coroczny kiermasz świąteczny w Muzeum Etnograficznym. Ponad 100 twórców z różnych regionów Polski zaprezentuje tradycyjne wyroby rękodzielnicze związane z Bożym Narodzeniem oraz regionalne przysmaki.
Na stoiskach zobaczyć będzie można słomiane i wiórowe ozdoby choinkowe, ręcznie malowane szklane i ceramiczne bombki, woskowe świece i stroiki świąteczne, haftowane bieżniki i serwetki, rzeźbione anioły, szopki oraz postacie świętych. Garncarze zaprezentują całą gamę wyrobów ceramicznych: od tradycyjnych glinianych, a także kamionkowych garów, po bogato szkliwione, fantazyjne cacka. Podziwiać będzie można również wyroby z wikliny, kolorowe łowickie wycinanki, drewniane i szmaciane zabawki oraz oryginalną biżuterię. Miłośnicy tradycyjnych smaków będą mogli zakupić wędliny, miody, chleb na zakwasie, sękacze, pierniki, domowe wypieki i przetwory.
Kiermasz może stać się świetną okazją do zakupu świątecznych podarków lub elementów, które staną się niebanalną ozdobą domu. Zapraszamy znawców i miłośników sztuki oraz rękodzieła ludowego, a także amatorów nieszablonowych i unikatowych przedmiotów. Kiermasz świąteczny to także doskonała okazja do zapoznania się z tradycyjnymi wyrobami sztuki ludowej z całej Polski.
W trakcie trwania imprezy, o godzinie 11.00, 12.00 i 13.00 pracownicy Muzeum oprowadzać będą chętnych po aranżacjach świątecznych w Parku Etnograficznym (w cenie biletu). O godz. 11.00 i 13.00 zobaczyć będzie można również wystawę „Wileńskie kiermasze, jarmarki i odpusty. Fotografie Bolesławy i Edmunda Zdanowskich”.
Bilety: 5zł – normalny, 3 zł – ulgowy, 10 zł – rodzinny (2+2)

Warto zobaczyć:

11. Bella Skyway Festival