b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

BAŚNIOzbiory

Termin:
2018-12-07, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka
Miasto:Toruń
Kategoria:Wernisaż
Dokładny adres:Toruń,Rynek Nowomiejski 17
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Tak
Opis:

BAŚNIOzbiory

W piątek 7 grudnia o godzinie 12:00 Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza na wernisaż wystawy "BAŚNIOzbiory"
 

Projekt pod nazwą "BAŚNIOzbiory" był adresowany do dzieci i realizowany w Galerii oraz w szkołach, przedszkolach i innych placówkach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Wystawa podsumowująca program plastyczno-edukacyjny dla dzieci realizowany w Galerii oraz w szkołach, przedszkolach i ośrodkach na terenie Województwa kujawsko-pomorskiego w 2018 roku.  
Projekt miał na celu aktywizację dzieci w lokalnych środowiskach oraz wyrównywanie ich szans w dostępie do kultury. Warsztaty miały za zadanie przybliżyć i odświeżyć zapomniane w tych czasach opowieści, baśnie, legendy będące częścią dziedzictwa kultury naszego kraju.
Czerpiąc inspiracje z literatury i słownie przekazywanych opowieści zostały stworzone przez dzieci plastyczne, nowe baśniowe historie przełożone na język plastyczny.
Autorkami projektu są Sylwia Rajkowska, Anna Rozłucka oraz Aneta Urbańska.

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z  Funduszu Promocji Kultury oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego
 

 

Twój kalendarz
BAŚNIOzbiory