b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

"Opowieść wigilijna"

Termin:
2018-12-04 do 2018-12-07, godzina: 9:00; 12:00
Firma / instytucja:Teatr "Baj Pomorski"
Miasto:Toruń
Kategoria:Spektakl
Koszt uczestnictwa:Normalny 25 zł. Ulgowy 20 zł.
Wiek:Od 7 l.
Dokładny adres:Toruń ul. Piekarnikarska 9
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Czy jeden, wyjątkowy wieczór może odmienić życie człowieka? Karol Dickens tak właśnie myślał, tworząc to niepowtarzalne, a dzięki temu dla tak wielu atrakcyjne, opowiadanie. Stało się ono kanwą filmów, spektakli, musicali i innych działań twórczych szczególnie dla dzieci.

W Baju Pomorskim w Toruniu spektakl grany jest od kilkunastu lat i cieszy się niesłabnącą popularnością. To atrakcyjne widowisko dla dzieci i rodziców rozgrywa się w dwóch planach, zarówno w planie aktorskim jak i lalkowym. 

"Opowieść Wigilijna" przeniesie nas do Londynu. Do biura pana Ebenezera Scrooge`a, człowieka niezwykle majętnego, a przy okazji wyjątkowo skąpego. Przy okazji pan Scrooge nie lubi ludzi, nie szanuje ich i jest kompletnie nieczuły na ich potrzeby. I to jest główny powód jego samotności. Jednak Wigilia to wyjątkowy czas, również dla bohatera tej opowieści. Kiedy w jego domu zjawiają się kolejno jego były partner w interesach, a następnie Duchy Przeszłych, Teraźniejszych i Przyszłych Wigilii w Ebenezerze następuje gwałtowna przemiana. Chcąc uniknąć samotności i rozkradania majątku przez przypadkowe osoby, zmienia się w ciepłego, życzliwego człowieka, który uszczęśliwia w Boże Narodzenie nie tylko swojego pracownika i jego rodzinę ale także innych, często przypadkowych ludzi. 

Ten atrakcyjny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych spektakl, niesie za sobą wyjątkowe bożonarodzeniowe przesłanie, i będzie doskonale nas wprowadzał w świąteczny nastrój.

 

Uwagi:Bilety można rezerwować na stronie teatru lub telefonicznie tel. 56 652 20 29 wew. 35,36
e-mail: organizacja@bajpomorski.art.pl
Dostępność biletów należy sprawdzić na stronach Teatru Baj Pomorski w Toruniu oraz pod nr tel. 56 652 20 29 wew. 35,36
W niedzielę na godzinę przed spektaklem.
Zawsze możecie liczyć na zwroty.
Twój kalendarz
"Opowieść wigilijna"