b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

"Dlaczego z kranu leci woda?" - Mały Naukowiec

Termin:
2018-11-08, godzina: 16:30 (dzieci 4 -6 lat); 17:40 (dzieci 7-10 lat)
Firma / instytucja:Fundacja Aleksandra Jałońskiego
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Cena jednorazowego uczestnictwa to koszt 35 zł od dziecka (30 zł dla posiadaczy karty programu Absolwent UMK).
Wiek:Od 4 l. do 10 l.
Dokładny adres:Toruń, Grudziądzka 5/7
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Warsztaty przyrodnicze "Mały Naukowiec" - edycja 2018/2019

Jeśli uczelnia wyższa zaprasza do swych gabinetów dzieci na zajęcia prowadzone przez naukowców, to już wiadomo, że czeka na uczestników mnóstwo atrakcji. Z jednej strony głodne wiedzy i niezwykle ciekawskie dzieci, z drugiej strony doświadczeni nauczyciele, ciekawe eksperymenty i doskonale wyposażone gabinety. A wszystko to prowadzone niezwykle popularną i skuteczną metodą, wykorzystującą elementy techniki Montessori. Te niezwykle atrakcyjne, cotygodniowe zajęcia i warsztaty przyrodnicze pod wspólną nazwą "Mały naukowiec", będą odbywać się przez cały rok szkolny 2018/2019. Dzieci pracują w grupach pod nadzorem dwóch opiekunów. Będą poznawać tajniki fizyki i chemii, a także ciekawostki biologiczne, astronomiczne i geograficzne. 

Ich adresatami są dzieci w wieku 4 -10 lat.

Dzięki tym atrakcyjnym warsztatom oraz włączeniu elementów metody Montessori dzieci nie tylko lepiej poznają otaczający je świat przyrody, ale również dowiedzą się jakie mechanizmy nim rządzą.

Dodatkową zaletą tych zajęć warsztatowych są małe grupy zajęciowe, profesjonalna kadra, nauka przez zabawę oraz możliwość samodzielnego wykonania doświadczeń. Wszystko to pozwoli dzieciom efektywniej przyswoić tą niezwykle ciekawą, ale też trudną wiedzę na temat zjawisk zachodzących wokół nas. 

Każdy warsztat odpowiada na konkretne pytanie stanowiące temat zajęć, dzięki czemu dziecko poznaje otaczający go świat i zaczyna go rozumieć.

 

Uwagi:Każde dziecko powinno zabrać ze sobą wodę lub inny napój do picia. Nie wolno wnosić jedzenia. W miesiącach zimowych prosimy o wyposażenie dziecka w obuwie zmienne. Dzieci powinny przyjść na zajęcia w ubraniu nie krępującym ruchów (niektóre doświadczenia wymagają zaangażowania całego ciała).

Dorośli nie uczestniczą w zajęciach.

Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się na stronie www.faj.org.pl.

Zapisy przyjmujemy pod nr tel. 575 180 509 lub drogą mailową pod adresem kontakt@faj.org.pl
Twój kalendarz
"Dlaczego z kranu leci woda?" - Mały Naukowiec