"Na zielonej łące" - Etnoigraszki

2018-08-26, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bilet: 10 zł – os. dorosła, 5 zł – dziecko, 25 zł – rodzina (2+2)
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

W sobotę 26 sierpnia o godz. 12.00 Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na kolejne rodzinne "Etnoigraszki" tym razem zatytułowane "Na zielonej łące”.

Piękny obrazek - zielona łąka pełna kwiatów, pachnąca ziołami, dźwięcząca łopotem skrzydeł setek owadów. Na taką właśnie łąkę zaprasza dzieci, rodziców, dziadków i babcie Muzeum Etnograficzne w Toruniu  już na najbliższą niedzielę. Dowiemy się czego na łące szukali nasi dziadkowie. Czy wiecie, co to jest karafijoł? Z czego Wasze babcie wiły wianki? Gdzie można było napachać się ziela i co to w ogóle znaczy? Nacieszymy razem z dziećmi nasze oczy widokiem pięknych kwiatów, rozgnieciemy w paluszkach suszone i nie tylko listki aby nacieszyć się wyjątkowym aromatem ziół, i będziemy je dotykać - uważajcie na pokrzywy, bo parzą! Bedą też inne atrakcje! Tradycyjnie pomuzykujecie, przypomnicie sobie lub nauczycie się starych dziecięcych wyliczanek i rymowanek, pobawicie się w dziecięce, wiejskie zabawy!

Uwaga! Można będzie się pobrudzić, dlatego warto zabrać odzież ochronną. Prowadzenie: Marta Domachowska. Patronem Medialnym Etnoigraszek jest Serwis Miasto z Dzieckiem. Brak ograniczeń wiekowych. Bilet: 10 zł – os. dorosła, 5 zł – dziecko, 25 zł – rodzina (2+2). Przedsprzedaż biletów od wtorku, 19 czerwca, w kasie Muzeum. Liczba miejsc ograniczona!

Oczywiście całość jak zwykle poprowadzi pani Marta Domachowska.

Patronem Medialnym Etnoigraszek jest Serwis Miasto z Dzieckiem.

"Na zielonej łące" - Etnoigraszki

Warto zobaczyć: