"Gdzie mój Jasieńko pszeniczkę sieje? " - Muzeum-panaceum

2018-07-24, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Kategoria:Spotkania
Koszt uczestnictwa:Bilet: 3zł/ os.
Wiek:Od 6 l.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

W wtorek 24 lipca o  godz. 12.00 dla babć i dziadków z wnukami zaplanowano atrakcyjne spotkanie w ramach projektu "Muzeum-panaceum". Tematem przewodnim tego spotkania będzie ... pszenica.

Danuta Derkowska zabierze nas w „pszeniczną podróż” przez epoki. Dowiemy się dla kogo pszenica była codziennym pożywieniem, a dla kogo luksusem i jaką pszenicę jadł Chrystus. Co mówi na temat Biblia i inne księgi świata? Czym jest bank ziarna i bank genów roślinnych? Te i inne opowieści będą snute przy muzealnych poletkach dawnych odmian pszenicy: samopszy, orkiszu i płaskurki. Nie zabraknie przepisów kulinarnych z odtwarzanych obecnie i wprowadzanych na rynek konsumencki odmian. Dorota Kunicka zdradzi tajemnice starego wiatraka i młynarskiej pracy, co uatrakcyjni wiatraczna scenka teatralna. W programie przewidziano też zabawy literackie, działania plastyczne i śpiewanie ludowych piosenek.

Zabieracie Państwo wnuki, namawiacie na wspólny wypad znajomych i rodzinę (obowiązkowo z dziećmi), zabieracie kanapki, coś dopicia i możecie wyruszyć na spotkanie do Parku Etnograficznego przy Muzeum Etnograficznym w Toruniu. A miejsce tego spotkania jest niezwykle urokliwe i dla tych z Państwa, którzy nigdy tam jeszcze nie byli, warte polecenia.

Zaplanowano atrakcje dla wszystkich, zarówno dorosłych jak i dzieci.

Całość poprowadzi Maria Pokrzywnicka

Uwagi:Informacje: e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl
Dział Edukacji, tel. 56 622 89 43.
"Gdzie mój Jasieńko pszeniczkę sieje? " -  Muzeum-panaceum

Warto zobaczyć: