Etnoigraszki: "Zwierzątkowo"

2018-06-23, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bilet: 10 zł – os. dorosła, 5 zł – dziecko, 25 zł – rodzina (2+2)
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

W sobotę 23 czerwca o godz. 12.00 Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na kolejne rodzinne "Etnoigraszki" tym razem pod hasłem „Zwierzątkowo”.

Tradycyjnie wspólnie posłuchamy bajek, zaśpiewamy ludowe piosenki i sprawdzimy, co zmieniło się w Parku Etnograficznym. Będziemy też muzykować ... muczeć, ryczeć kwiczeć, gdakać, kwakać szczekać, miauczeć i wydawać inne ciekawe  obowiązkowo głośne dźwięki znanych i mniej znanych zwierząt. Warto przynieść własne instrumenty: grzechotki i bębenki. Prowadzenie: Marta Domachowska.

Patronem medialnym Etnoigraszek jest Serwis Miasto z Dzieckiem. Brak ograniczeń wiekowych.

A tak na tę rodzinną imprezę zapraszają organizatorzy czyli  Muzeum Etnograficzne w Toruniu.

" Kolejną z imprez umuzykalniających dla rodzin zaplanowano pod hasłem „Zwierzątkowo”.

Po co stworzona jest koza? Co widział mały czyżyk? Kogo pan orzeł pojął za żonę? Czy niedźwiedź lubi mieć gości? W sobotnie południe w Parku Etnograficznym spróbujemy zgadnąć, czym różnią się zwierzęta dzikie od gospodarskich i od domowych. Dowiemy się, co jedzą i gdzie mieszkają kaczki, zające, wilki i chomiki oraz jak zawołać psa, a jak kurczęta. Rozpoznamy zostawiane przez nie ślady i wydawane odgłosy. Wspólnie pomiauczymy, poćwierkamy i poryczymy, a także pośpiewamy i pobawimy się w dawne zabawy wiejskich pastuszków.

Uwaga! Można będzie się pobrudzić, dlatego warto zabrać odzież ochronną. Prowadzenie: Marta Domachowska. Patronem Medialnym Etnoigraszek jest Serwis Miasto z Dzieckiem. Brak ograniczeń wiekowych. Bilet: 10 zł – os. dorosła, 5 zł – dziecko, 25 zł – rodzina (2+2). Przedsprzedaż biletów od wtorku, 19 czerwca, w kasie Muzeum. Liczba miejsc ograniczona!

Oczywiście całość jak zwykle poprowadzi pani Marta Domachowska.

Patronem Medialnym Etnoigraszek jest Serwis Miasto z Dzieckiem.

Etnoigraszki:  "Zwierzątkowo"

Warto zobaczyć: