b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

"En ten toli" - Dziecięcy Przegląd Folkloru Wiejskiego.

Termin:
2018-06-09 do 2018-06-10, godzina: 10:00 - 13:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Miasto:Toruń
Kategoria:Festiwal
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Dziecięcy przegląd folkloru w Muzeum Etnograficznym

9 i 10 czerwca 2018 r. godz. 10.00-13.00 amfiteatr Muzeum Etnograficznego w Toruniu po raz 37. opanują toruńskie przedszkolaki. Hasło przewodnie tegorocznej edycji Dziecięcego Przeglądu Folkloru Wiejskiego – "En ten toli" – nawiązuje do wspólnej zabawy.

W sobotę i niedzielę na scenie wystąpi 30 zespołów, a więc ponad 700 dzieci, które zaprezentują przygotowane programy przed gronem najżyczliwszych widzów – rodziców, dziadków, krewnych i sympatyków tej imprezy, cieszącej się rokrocznie zainteresowaniem licznych mieszkańców Torunia.

Udział w imprezie od lat stwarza najmłodszym okazję do poznania tradycyjnego folkloru, w tym przede wszystkim tradycyjnych zabaw dziecięcych, a także elementów tańców i piosenek ludowych. Muzealni edukatorzy, aby pomóc w przygotowaniu grup do przeglądu zaproponowali nauczycielom przedszkoli udział w specjalnych warsztatach. Grupy przedszkolaków od miesiąca odbywają próby w muzealnym amfiteatrze.

Przegląd jest współfinansowany przez Gminę Miasta Toruń. Współorganizatorem i fundatorem upominków dla występujących przedszkoli jest Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Zapraszamy nie tylko całe rodziny, ale wszystkich toruńczyków i turystów, do odkrywania ponadczasowej wartości wiejskiego folkloru!

Twój kalendarz
"En ten toli" - Dziecięcy Przegląd Folkloru Wiejskiego.