b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

LEGENDY TORUŃSKIE

Termin:
2018-04-29, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Teatr "Baj Pomorski"
Miasto:Toruń
Kategoria:Spektakl
Koszt uczestnictwa:22 zł.
Dokładny adres:Toruń, Piernikarska 9
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Tak
Opis:

Legendy i bajki zawsze były szczególne lubiane przez dzieci a i ich rodzice też chętnie ich słuchają. Pobudzają nie tylko dziecięcą wyobraźnie, ale także pozwalają się przenieść do świata przez nią kreowanego. A dziś mamy szczególną okazję aby w ten niezwykle atrakcyjny sposób spędzić czas.

 Teatr Baj Pomorski w Toruniu przedstawia "Legendy toruńskie"

Jest  to spektakl pierwotnie realizowany w scenerii plenerowej Rynku Staromiejskiego w Toruniu. Dzięki temu promowane są nie tylko dokonania artystów teatru, ale również wyjątkowe zabytki naszego miasta. Mamy więc okazję zobaczyć kolejną, teatralną atrakcję turystyczną grodu Kopernika. 

To doskonały pomysł na to aby przybliżyć legendy i podania dotyczące Torunia nie tylko turystom, ale także przypomnieć je mieszkańcom miasta. 

Widzowie dowiedzą się więc jak doszło do powstania Torunia? Przeżyją wspólnie romans Wisły i Baszty, który związany jest nazwą  miasta. Artyści opowiedzą także o okolicznościach związanych ze zburzeniem zamku krzyżackiego. Nie zabraknie opowieści o piernikach i Katarzynie  - córce piekarza. A czy wiecie dlaczego Anioł znalazł się w herbie Torunia? 

Legendy toruńskie w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego to spektakl małej formy, wykorzystujący mobilną scenografię autorstwa Dariusza Panasa, będącą atrakcją nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów. Teatralny portal stanowi „ramę” obrazu, w której umieszczono oryginalne lalki. 

Uwagi:Bilety można rezerwować na stronie teatru lub telefonicznie tel. 56 652 20 29 wew. 35,36
e-mail: organizacja@bajpomorski.art.pl
Dostępność biletów należy sprawdzić na stronach Teatru Baj Pomorski w Toruniu oraz pod nr tel. 56 652 20 29 wew. 35,36
W niedzielę na godzinę przed spektaklem.
Zawsze możecie liczyć na zwroty.
Czas trwania: 55 min.
Twój kalendarz
LEGENDY TORUŃSKIE