Rajd „Topienia Marzanny”

Firma / instytucja:Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze
Kategoria:Impreza plenerowa
Dokładny adres:Toruń, ul. Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

Zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Zobaczymy Toruń i okolice z niecierpliwością czekające na nadejście wiosny. To wyjątkowa okazja aby z dziećmi spędzi aktywnie czas.

Organizatorem wydarzenia jest Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu a współorganizatorami Urząd Miasta Torunia oraz  Muzeum Etnograficzne w Toruniu

Organizatorzy zapewniają, że każdy przybyły na trasę może liczyć na pamiątkową plakietka oraz drożdżówkę.  Możemy liczyć na obsługę przodowników turystyki pieszej i  kolarskiej na trasach a dla laureatów w poszczególnych konkursach - nagrody.

Poniżej zapowiedzi konkursów.
Na oryginalną kukłę Marzanny – symbol zimy (prace zespołowe),
Na najbardziej oryginalny gaik – symbol wiosny (prace zespołowe),
Na program – piosenkę tematycznie związaną ze zwyczajami pożegnania zimy i powitania wiosny (czas trwania programu max. 5 minut)

Organizatorzy przygotowali 3 atrakcyjne dla dzieci i rodziców.

W trakcie imprezy uczestnicy będą mogli skorzystać z gościnności gospodarzy Muzeum Etnograficznego i z  przewodnikiem obejrzeć wybrane obiekty skansenu.

Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronach organizatora OM PTTK Toruń

Uwagi:Udział w imprezie jest możliwy po wcześniejszym zgłoszeniu w siedzibie Oddziału Miejskiego PTTK , przy ul. Piekary 41, tel. 56/622-29-21. Tu otrzymacie także wszystkie informacje na temat miejsc zbiórek, przebiegu i trudności trasy oraz wyjaśnione zostaną wszystkie inne ważne dla Was kwestie.

Dzieci i młodzież szkolna może przebywać na imprezie wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

Impreza odbędzie się bez względu na pogodę.
Rajd  „Topienia  Marzanny”