b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

"Robinson Crusoe "

Termin:
2018-03-25, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Teatr "Baj Pomorski"
Miasto:Toruń
Kategoria:Spektakl
Koszt uczestnictwa:22 zł.
Wiek:Od 10 l.
Dokładny adres:Toruń, Piernikarska 9
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Tak
Opis:

ROBINSON CRUSOE


W przygotowaniu!
Realizatorzy:
Autor: wg Daniela Defoe
Reżyseria: Zbigniew Lisowski
Teksty piosenek: Wojciech Szelachowski, Jacek Pietruski, Zbigniew Lisowski
Scenografia i kostiumy: Pavel Hubička
Muzyka: Zbigniew Krzywański
Grafiki: Sylwester Siejna, Zbigniew Lisowski
Choreografia: Jacek Gębura
Inspicjent: Hanna Grewling
Planowana premiera: 18 czerwiec 2017

Obsada: Edyta Łukaszewicz-Lisowska, Marta Parfieniuk-Białowicz, Grażyna Rutkowska-Kusa, Edyta Soboczyńska, Krzysztof Grzęda, Andrzej Korkuz, Krzysztof Parda, Jacek Pietruski, Andrzej Słowik

Słynna powieść Daniela Defoe o pewnym rozbitku należy dziś do klasyki literatury przygodowej. Młody Robinson Cruose ucieka z domu i trafia na statek, który rozbija się na bezludnej wyspie. Tam bohater spędza kilkanaście lat, buduje dom, uprawia zboże, uczy się samodzielnego życia. Spotyka grupę ludożerców, z jednym z nich się zaprzyjaźnia. Crusoe udaje się wrócić do Anglii… Powieść Defoe stała się wzorem dla wielu późniejszych autorów. Do dzisiaj o jej wartości stanowi barwny język, pochwała tolerancji oraz zdolności do radzenia sobie w trudnych warunkach.
W przedstawieniu Zbigniewa Lisowskiego nasz młody bohater przechodzi podobną drogę. Buntuje się przeciw rodzinie, podejmuje służbę na okręcie pewnego nadętego kapitana, w końcu ląduje na tajemniczej wyspie, gdzie poznaje piękno natury i mroczne strony świata dorosłych… Przy okazji dojrzewa, choć droga do tego jest długa i pełna niebezpieczeństw. Ale czy nie każdy z nas bywa czasem takim życiowym rozbitkiem?
Spektakl ,,Baja Pomorskiego" będzie wciągającą przygodą! Barwne scenografia i kostiumy Pavla Hubički przeniosą widzów w baśniowy świat. Ozdobą przedstawienia są piosenki napisane przez Wojciecha Szelachowskiego, Jacka Pietruskiego i Zbigniewa Lisowskiego. Zostaną one zagrane na tle muzyki Zbigniewa Krzywańskiego, nawiązującej do klimatów irlandzkich i szantowych.
Ahoj, żeglarze! Wszyscy na pokład ,,Baja Pomorskiego”!

Twój kalendarz
"Robinson Crusoe "