b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

"Jaś i Małgosia"

Termin:
2018-03-10, godzina: 16:30
Firma / instytucja:Teatr "Baj Pomorski"
Miasto:Toruń
Kategoria:Spektakl
Koszt uczestnictwa:22.00 zł.
Dokładny adres:Toruń, Piernikarska 9
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Tak
Opis:

Co wydarzy się w chatce z piernika? Czy Jaś i Małgosia ulegną pokusom własnego łakomstwa? Jakimi obietnicami ich silną wolę będzie łamać Baba Jaga? Pytań, można zadać jeszcze więcej, ale czy nie lepiej po prostu udać się na premierowy spektakl dla dzieci w Baju Pomorskim w Toruniu?  

Przed dziećmi, rodzicami, dziadkami najnowsze dzieło artystów Baja Pomorskiego w Toruniu

"Jaś i Małgosia"

Spektakl w reżyserii i na podstawie scenariusza - Zbigniew Lisowski. Scenografię przygotował Pavel Hubička. Spektakl ma w sobie elementy musicalu więc ciekawi jesteśmy muzyki Piotra Klimka oraz piosenek, do których teksty pisał Wojciech Szelachowski. Choreografię opracował  Jacek Gębura. Za grafiki odpowiedzialny jest Sylwester Siejna. Za techniczną i organizacyjną stronę przedstawienia odpowiedzialny jest Bartosz Adamski.

Na scenie zobaczymy Martę Parfieniuk-Białowicz, Grażynę Rutkowską-Kusa, Dominikę Miękus, Krzysztofa Pardę, Andrzeja Korkuza, Edytę Łukaszewicz-Lisowską, Mariusza Wójtowicza, Edytę Soboczyńską oraz Krzysztofa Zarembę. 

Tak o spektaklu pisze reżyser i twórca scenariusza - Zbigniew Lisowski

Nasz spektakl to moralitet mówiący o sile wyobraźni. I to nie tylko tej potrzebnej do kreowania fikcyjnych światów... Również tej związanej z podejmowaniem w życiu decyzji mających wpływ na nasz los. Spektakl ,,Jaś i Małgosia" opowiada o grzechu, który opakowany jest w bardzo atrakcyjną formę. Baba Jaga jako wcielenie zła dysponuje możliwością spełniania życzeń. Oferuje sztuczną rzeczywistość i wciąga Jasia do swojego świata. Usiłuje również przyciągnąć do niego i nas - widownię... 
Naszych bohaterów umieszczamy w czasach współczesnych. Pokazujemy pokusy, które mogą zadomowić się w ludzkich marzeniach. W finale przedstawienia przyjdzie nam zmierzyć się bezpośrednio z Babą Jagą i pomóc Małgosi w odzyskaniu Jasia. Czy jesteśmy gotowi stawić czoła złu i pomóc innym? 

 

 

Uwagi:Bilety można rezerwować na stronie teatru lub telefonicznie tel. 56 652 20 29 wew. 35,36
e-mail: organizacja@bajpomorski.art.pl
Dostępność biletów należy sprawdzić na stronach Teatru Baj Pomorski w Toruniu oraz pod nr tel. 56 652 20 29 wew. 35,36
W niedzielę na godzinę przed spektaklem.
Zawsze możecie liczyć na zwroty.
Spektakl trwa: 55 min.
Twój kalendarz
"Jaś i Małgosia"