b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

"Muzyczni Bohaterowie" - Symfonika Familijna

Termin:
2018-02-11, godzina: 16:00
Firma / instytucja:Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Miasto:Toruń
Kategoria:Koncert
Koszt uczestnictwa:15 zł /dziecko/, 20 zł /dorosły/,
Dokładny adres:Toruń, Aleja Solidarności 1-3
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

 W niesamowitą wyprawę muzyczną zabierze dzieci i rodziców Toruńska Orkiestra Symfoniczna w trakcie pierwszego po wakacjach spotkania w ramach cyklu "Symfonika Familijna"

Za pulpitem dyrygenckim dzieci i rodzice tradycyjnie już zobaczą Maestro Mariusza Smolija. W programie muzycznego spotkania utwory J. Fucika - Wejście Gladiatorów, op. 68, P. Czajkowskiego - Trepak z Dziadka do orzechów, C. Saint-Saënsa - Taniec Szkieletów, op. 40, G. Bizeta - Carmen: Habanera, Aria Torreadora, L. Andersona - Sleigh Ride, tradycyjną melodię -  Wide Missouri, J. Williamsa  - Muzyka z filmu Harry Potter, M. Rózsa - Muzyka z filmu Ben Hur

 Na scenie usłyszymy i zobaczymy Ewelinę Rakoca-Larcher /mezzosopran/, Rafała Songana /baryton/ i oczywiście Mariusza Smolija /dyrygent/ z
Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Ciekawe czym nas zaskoczy Maestro?

Kilka słów, o tym kolejnym projekcie adresowanym do dzieci i rodziców czyli - "Symfonika Familijna" Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Po uwielbianych przez dzieci muzycznych spotkaniach "Czas dla Nas", po animacjach dla dzieci przy okazji koncertów, w których mogą jednocześnie brać udział rodzice, w ramach projektu "Dzieciaki Sym - Foniaki", przyszedł czas na kolejny atrakcyjny muzyczny pomysł Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej - "Symfonika Familijna".

Czym jest ta nowa propozycja? Adresatami są całe rodziny, a toruńscy symfonicy zadbają o to, żeby zarówno dzieci jak i dorośli doskonale się bawili przy prezentowanych atrakcjach muzycznych. Będziecie mogli poznać tajniki pracy dyrygenta i dowiedzieć się, jak ważną role odgrywa on w orkiestrze. Muzycy przybliżą dzieciom i rodzicom historię muzyki oraz prezentowanych utworów i ich twórców. Ale przede wszystkim rodzinnie będziecie mogli spędzić wczesne, niedzielne popołudnie przy doskonałej muzyce w doskonałym wykonaniu. 

 

 

 

 

Twój kalendarz
"Muzyczni Bohaterowie" - Symfonika Familijna