b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Weekendowe warsztaty

Termin:
2017-11-18 do 2017-11-18, godzina: 11:00; 14:00
sobota
Firma / instytucja:Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Ulgowy bilet - 12 zł Normalny bilet - 14 zł Rodzinny bilet (4 os.) - 33 zł
Dokładny adres:Toruń, Władysława Łokietka 5
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

4 listopada dzieci, a także rodzice dowiedzą się "Co w brzuchu burczy?". Czym jest układ pokarmowy? Jak długie są jelita? Dlaczego nie szkodzą nam kwasy żołądkowe? Jak żołądek wygląda pod lupą? Te i inne ciekawostki w porze obiadowej tylko w Młynie Wiedzy. Dodatkową atrakcją tych warsztatów będzie tworzenie przez dzieci modelu układu pokarmowego. 

11 Listopada, na kolejnych warsztatach zatytułowanych "ABC o witaminie C" będziecie przeprowadzać doświadczenia z tą najbardziej popularną i jedną z najważniejszych witamin, potrzebnych naszemu organizmowi.
Dzieci od zawsze pewnie słyszą od swoich rodziców, że mają jeść owoce i warzywa bo pełne są witamin, a dla ich zdrowia i rozwoju jest to wyjątkowo ważne. Ale co to jest witamina? Jak wygląda, czy można ją zobaczyć, dotknąć? I jak sprawdzić, w których produktach one są, a w których ich nie ma? 
Szczególnie ważna w naszym życiu jest witamina C. To ona chroni dzieci i dorosłych przed przeziębieniem, katarem i innymi infekcjami szczególnie jesienią i zimą. Dzieci przeprowadzą także eksperymenty i doświadczenia, w trakcie których poznamy te rzeczy, które zawierają jej jak najwięcej. I jeszcze jedna ważna rzecz, o której dowiecie się w trakcie tych zajęć - czy witaminę C można przedawkować?


18  Listopada. Tym razem będzie wyjątkowo kreatywnie w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. A to za sprawą warsztatów dla dzieci "Główka pracuje" w trakcie których, jak sama nazwa wskazuje - pogłówkujecie!
Schematy w życiu codziennym to rzecz naturalna. Nie zastanawiamy się czy one nam pomagają, czy przeszkadzają. Po prostu są. Rytualnie wręcz powtarzamy codziennie te same czynności, w tej samej kolejności, o tej samej porze i w tym samym tempie. A co by było, gdyby schemat się zawalił i jakiś element codziennej układanki nagle przestał pracować? No cóż, i tak  trzeba by było wszędzie zdążyć i wszystko zrobić - ale jak? Otóż trzeba koniecznie wyjść poza schematy i przełączyć się na kreatywne myślenie!
W trakcie tych zajęć spojrzymy na problemy z innej strony. Poszukamy alternatywnych rozwiązania dla zagadek życia codziennego. Sam warsztat dla dzieci pełen będzie atrakcyjnych zagadek logicznych różnych typów – matematycznych, słownych, obrazkowych, geometrycznych i innych.

 

Uwagi:W zajęciach adresowanych dla 8 - latków mogą brać udział dzieci młodsze pod warunkiem, że będzie wspierane przez opiekuna. Przyczyną jest użycie odczynników chemicznych.

Szczegółowych informacji w sprawie oferty warsztatowej udziela:

Michał Matuszak

e-mail: m.matuszak@centrumnowoczesnosci.org.pl

tel. (56) 690 49 90 wew. 512.
Twój kalendarz
Weekendowe warsztaty