b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

"Bleee"

Termin:
2017-11-09 do 2017-11-10, godzina: 9:30; 11:00
Firma / instytucja:Teatr "Baj Pomorski"
Miasto:Toruń
Kategoria:Spektakl
Koszt uczestnictwa:18 zł
Wiek:Od 6 l.
Dokładny adres:Toruń, ul. Piernikarska9
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Tak
Opis:

Co się dzieje z tymi, którzy z różnych powodów nie pasują do nas? Różnią się od nas wyglądem, poglądami, a czasami tylko marzeniami. Bardzo często odrzucamy takich "odmieńców". Dlaczego? Bo burzą nasz świat, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, w którym dobrze i bezpiecznie się czujemy. A gdyby była tak możliwość, spojrzeć na świat oczami tych, którzy się od nas różnią? To byłaby doskonała lekcja tolerancji! I na taką właśnie lekcję tolerancji zaprasza dzieci i rodziców Teatr Baj Pomorski w Toruniu. 

Spektakl muzyczny "Blee..." to historia o motylku, który został wygnany z Królestwa Motyli. Z jakiego powodu? Za to, że ośmielił się zadawać pytania, za to, że nie wierzył w to czego nie zobaczył, za to, że nie uległ presji tych "ważniejszych i mądrzejszych". Jednym słowem za cywilną odwagę powiedzenia "NIE". Jak to bywa w życiu, które nie znosi pustki trafia na sobie podobne postaci, gdzieś na skraju Królestwa Motyli, na zapomnianej pętli autobusowej, ze zdezelowanym autobusem w tle. Postaci, które tam spotyka są nietuzinkowe. Bo co powiecie na  pająka, ale takiego bez nóg, osę, która nikogo już nie użądli, za grubą gąsienicę, dwa same w sobie budzące wstręt karaluchy oraz postać, która sama siebie uważa się za tak mało istotną, że nie śmie się pokazywać innym - czyli tytułowa Blee. Tu wszyscy odbiegają od stereotypu normalności, czy to ze względu na poglądy, wygląd, defekty, czy też z powodu mniej lub bardziej uzasadnionych kompleksów. Wspólnie zaczynają tworzyć coś wyjątkowego, odkrywają swoje talenty, odzyskują poczucie wartości i akceptacji. 

Zarówno dzieci jak i dorośli znajdą w tym spektaklu muzycznym coś dla siebie. Ta najbardziej uniwersalna wartość, którą przekazuje ten spektakl to tolerancja, której uczymy się przez całe życie, a i tak często jesteśmy zaskakiwani nowymi sytuacjami, w których wystawiona jest ona na próbę. 

Spektakl ma formę musicalu, formy atrakcyjnej zarówno dla dzieci jak i rodziców, a ze względu na to, że stylistyka scenografii i kostiumy odnoszą się do przełomu lat 60- tych i 70 - tych, również niektórych dziadków. 

Przedstawienie wyreżyserowała Laura Słabińska. Autorem tej "hippisowskiej" scenografii jest Marika Wojciechowska. Muzykę napisał Piotr Nazaruk, a choreografię przygotował Jacek Gębura.

W spektaklu zobaczymy Edytę Łukaszewicz -Lisowską w roli tytułowej Blee, Krzysztofa Grzędę w roli Pazia Królowej, Grażynę Rutkowską-Kusa w podwójnej roli Darii i Motyla III. Mariusz Wójtowicz zagra Wiktora i Sędziego, w rolę Mańki i Motla lI wcieli się  Marta Parfieniuk-Białowicz. Antonio i Moty I to rola Andrzeja Korkuza, a Banderas i Motyl IV  Andrzeja Słowika. W roli Biedronki i Stonki wystąpią Panowie Techniczni.

 

Uwagi:Bilety można rezerwować na stronie teatru.
Dostępność biletów należy sprawdzić na stronach Teatru Baj Pomorski w Toruniu.

Spektakl trwa ok. 50 min.
Twój kalendarz
"Bleee"