b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

"Brzdęk i Dźwięk"

Termin:
2017-10-29, godzina: 16:00
Firma / instytucja:Teatr "Baj Pomorski"
Miasto:Toruń
Kategoria:Spektakl
Koszt uczestnictwa:18 zł
Wiek:Od 1 roku do 4 l.
Dokładny adres:Toruń, ul. Piernikarska9
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Tak
Opis:

Najpierw rymowanka na zachętę:

"Szepty, szurania, szumy, szelesty!
Szmery, turkoty, syki, łomoty!

Huki, wystrzały, głośne okrzyki!

Bo to są wszystko dźwięki muzyki!"

Jak rozbudzić ciekawość małego dziecka? Jak wywołać w nim chęć bycia odkrywcą? Co kryje się za tajemniczym skrzypnięciem, gwizdnięciem czy szelestem? W tajemniczą podróż w świat dźwięków i muzyki zabiorą nas bohaterowie opowieści o słuchaniu i słyszeniu – Dźwięk, Brzdęk, Balerina i Maestro. Zaprasza naj-najmłodszych widzów w fantastyczną podróż do świata muzyki. Za nietypowy wehikuł posłuży nam czarodziejski stragan, za pomocą którego odwiedzimy teatr, morze, las, ogród, a nawet księżyc! Spektakl rozbudzi w dzieciach ciekawość odkrywania szmerów, stukotów i zgrzytów tajemniczej, a zarazem bliskiej nam rzeczywistości. Wspólnie z rodzicami wprowadzimy maluchy w przestrzeń teatru i wyobraźni, pokazując, że w miejscach innych niż dom, żłobek czy przedszkole można czuć się równie bezpiecznie i komfortowo.

A Brzdęk zapewni dzieciom jeszcze jedną atrakcję - będą mogły wydobywać dźwięki z przedmiotów, które tylko pozornie nie są instrumentami, jak choćby piszczałka z folii czy bębenek z doniczki. Dzięki temu rodzice naj-najów zdobędą nowe inspiracje do wspólnych zabaw w domu przy użyciu najprostszych środków. Przedstawienie nauczy dzieci kojarzyć odgłosy ze zjawiskami, sytuacjami i przedmiotami, z jakimi można zetknąć się poza teatrem.

Przedstawienie „Brzdęk i Dźwięk” w całości opiera się na pracy z dźwiękiem i muzyką. Rytmiczne utwory (wyliczanki, szepty, proste piosenki, nazywanie świata poprzez wyrazy dźwiękonaśladowcze) oraz gra na instrumentach zbudują wyjątkową muzyczną atmosferę spektaklu

„Brzdęk i Dźwięk”inspirowany dramatem „Ramdam, czyli Gadające Lustro” Philippe’a Dorina
Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Kawalec
Scenografia: Areta Puchalska
Muzyka: Radosław Bolewski
Obsada: Marta Parfieniuk-Białowicz, Edyta Soboczyńska, Krzysztof Grzęda, Krzysztof Parda
Premiera: 22 czerwca 2014 

 

 

 

Uwagi:Bilety można rezerwować na stronie teatru.

Spektakl dla naj-najów (czyli dzieci od 1 do 4 lat)
Trwa: 45 min.

Dla maluszka prosimy o zabranie papci, ponieważ w trakcie spektaklu siedzicie Państwo z dziećmi na wykładzinie. Trzeba zdjąć obuwie przed wejściem na salę.
Twój kalendarz
"Brzdęk i Dźwięk"