b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

"MUZYKA I HISTORIA: Jeszcze Polska nie zginęła" - Symfonika Familijna

Termin:
2017-11-05, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Miasto:Toruń
Kategoria:Koncert
Koszt uczestnictwa:5 zł.
Dokładny adres:Toruń, Aula UMK
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Kolejny koncert z cyklu  "Symfonika Familijna" wprowadzi dzieci i dorosłych w niezwykły nastrój nadchodzącego Święta Niepodległości. koncert, jak zwykle przeznaczony jest dla wszystkich, bez względu na wiek i upodobania muzyczne. I pamiętajcie "muzyka na żywo", to zupełnie coś inne go niż ta, którą można usłyszeć w radiu lub odtworzyć z różnych nośników.

W trakcie zbliżającego się koncertu usłyszymy utwory nawiązujące do naszych uczuć narodowych. Począwszy od "Mazurka Dąbrowskiego", po wspaniały Polonez Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. Nie zabraknie utworów z opery Stanisława Moniuszki, naszych tańców narodowych i wielu innych dzieł muzycznych, odnoszących się do polskich tradycji narodowych. 

Na scenie, oprócz oczywiście muzyków Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą (zawsze w doskonałej kondycji) dyrektora artystycznego Mariusza Smolija, usłyszymy uczniów i wychowanków Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu z Pawłem Wakarecym na czele. Solistą tego koncertu będzie również Voytek Proniewicz – skrzypek, niezrównany interpretator twórczości polskich kompozytorów ze szczególnym uwzględnieniem dzieł Karola Lipińskiego.

Nie zabraknie także lekcji historii i patriotyzmu, która w koncert zostanie wpleciona oczywiście przez maestro Mariusza Smolija.

Tak więc, przed nami atrakcyjny koncert i równie atrakcyjne lekcja historii w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej i zaproszonych gości.

Kilka słów, o tym kolejnym projekcie adresowanym do dzieci i rodziców czyli - "Symfonika Familijna" Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Po uwielbianych przez dzieci muzycznych spotkaniach "Czas dla Nas", po animacjach dla dzieci przy okazji koncertów, w których mogą jednocześnie brać udział rodzice, w ramach projektu "Dzieciaki Sym - Foniaki", przyszedł czas na kolejny atrakcyjny muzyczny projekt Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej - "Symfonika Familijna".

Czym jest ta nowa propozycja? Adresatami są całe rodziny, a toruńscy symfonicy zadbają o to, żeby zarówno dzieci jak i dorośli doskonale się bawili przy prezentowanych atrakcjach muzycznych. Będziecie mogli poznać tajniki pracy dyrygenta i dowiedzieć się, jak ważną role odgrywa on w orkiestrze. Muzycy przybliżą dzieciom i rodzicom historię muzyki oraz prezentowanych utworów i ich twórców. Ale przede wszystkim rodzinnie będziecie mogli spędzić wczesne, niedzielne popołudnie przy doskonałej muzyce w doskonałym wykonaniu. 

 

 

 

 

Twój kalendarz
"MUZYKA I HISTORIA: Jeszcze Polska nie zginęła" - Symfonika Familijna