Etnoigraszki: „W potoku się woda toczy„

2017-10-08, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bilet: 10 zł – os. dorosła, 5 zł – dziecko, 25 zł – rodzina (2+2)
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19

W jeziorze, rzece i morzu woda już zimna i czas zapomnieć o letnich zabawach na plażach. Poczekamy na to do następnych wakacji. Ale w Muzeum Etnograficznym w Toruniu zabawy z wodą czekają na dzieci i rodziców już w najbliższą niedzielę. 8 października kolejne „Etnoigraszki”, tym razem po hasłem „W potoku się woda toczy„.
Skąd temat wody? Związane to jest z wystawą, którą można zwiedzać w Muzeum dotyczącą Roku Wisły, a zatytułowaną "Dla żeglowania bezpiecznego…"

Dzieci i rodzice nie tylko zwiedzą wystawę, ale czeka ich także wiele innych atrakcji. Jak zwykle nie zabraknie ludowego muzykowania. Będziemy śpiewać stare przyśpiewki i ludowe piosenki i grać na ludowych instrumentach. Dzieci dowiedzą się (rodzice wiedzą to już od dawna) z kim tańcowała ryba? Dokąd idzie rak nieborak? I czy dzieci i ryby naprawdę nie maja głosu?

Towarzyszyć nam będą dźwięki, które wydają mieszkańcy rzek, mórz, jezior i szuwarów. Dzieci poznają także ich zwyczaje. Czekają więc Was nie lada atrakcje w trakcie najbliższych "Etnoigraszek", a że w zabawie z woda dzieci mogą się trochę zapomnieć, warto mieć z sobą jakieś rzeczy na przebranie.

Oczywiście całość jak zwykle poprowadzi pani Marta Domachowska.

Patronem Medialnym Etnoigraszek jest Serwis Miasto z Dzieckiem.

Etnoigraszki:  „W potoku się woda toczy„

Warto zobaczyć:

11. Bella Skyway Festival