XX edycja Rajdu „Jestem wolny, kocham siebie, nie chcę się niszczyć ...”

2017-10-07, godzina: 9:30 - 12:00
Firma / instytucja:Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze
Kategoria:Impreza plenerowa
Dokładny adres:Toruń, Martówka
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

To już jubileusz! Po raz 20 w październiku PTTK Toruń razem z Wydziałem Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Toruniu, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej, Strażą Miejską oraz Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu organizują plenerową imprezę XX Rajd „Jestem wolny, kocham siebie, nie chcę się niszczyć”. Wszystko to związane jest z promocją zdrowia i aktywnego spędzania czasu razem z dziećmi w ramach kampanii  „Październik – miesiąc wolny od uzależnień”

W najbliższą sobotę 7 października od godz. 9:30 dzieci i rodzice mogą razem z przewodnikami turystycznymi PTTK przemierzyć kilka zaplanowanych z tej okazji tras. Od Was zależy czy zwiedzać będziecie zabytki Torunia, zaliczycie atrakcyjną trasę wycieczki pieszej czy kwalifikowaną trasę wycieczki rowerowej. A może bardziej wymagającą trasę na orientację z przodownikami imprez na orientację PTTK Toruń.

Wszyscy uczestnicy na zakończenie imprezy spotykają się na Błoniach Nadwiślańskich nad Martówką. Tu na dzieci i dorosłych czekają kolejne atrakcje. Zabawy i konkursy rekreacyjne. Oczywiście nie zabraknie tradycyjnej grochówki dla uczestników tego wydarzenia.

Na zakończenie imprezy zarówno ci zaawansowani turyści, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z turystyką pieszą i rowerową otrzymają okolicznościowe znaczki i potwierdzą przebycie turystycznych tras.

Pomysłodawczynią Rajdu i jego komandorem jest pani Izabela Miłoszewska.

Uwagi:Dzieci i młodzież szkolna może przebywać na imprezie wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

Impreza odbędzie się bez względu na pogodę.

Uczestnicy Rajdu ubezpieczają się we własnym zakresie,
Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody
spowodowane przez uczestników jak i osoby trzecie,
Uczestnicy rajdu muszą posiadać własne naczynie i łyżkę,